Profesjonalne biuro rachunkowe - w czym pomaga firmom?

26-04-2021, 12:20

Prowadzenie ksiąg handlowych, otwieranie i zamykanie roku obrachunkowego, księgowanie faktur i wypełnianie formalności związanych z podatkiem – to bolączki wszystkich przedsiębiorców. Dlatego większość z nich decyduje się na stałą współpracę z biurem rachunkowym. Jak wybrać najlepsze biuro i na realizację jakich usług z jego strony można liczyć?

Kwiecień to dla wszystkich podatników najgorszy miesiąc w roku. Koszty związane z zapłaceniem podatku to jedno, ale znacznie gorszy jest brak wiedzy dotyczący, jak prawidłowo rozliczyć uzyskany dochód przy różnych formach działalności. Prawo podatkowe i niuanse z nim związane są obszarem, w którym osoba bez wykształcenia prawniczego może łatwo się zgubić. Profesjonalne biuro rachunkowe może  odciążyć Cię w żmudnych i nie zawsze jasnych biurokratycznych obowiązkach.

Profesjonalne biuro rachunkowe – w czym pomaga firmom?

Wybierz biuro z wieloletnim doświadczeniem

W przypadku tak skomplikowanych i złożonych dziedzin jak prawo czy księgowość, bezpieczne jest korzystanie z usług sprawdzonego, doświadczonego biura. Biuro rachunkowe w Poznaniu Mega Lex, obecne na rynku od 27 lat, reklamuje swoje usługi bezbłędnymi przez cały okres swojej działalności wyliczeniami podatkowymi (brak uwag ze strony Urzędu Skarbowego). Taka informacja, połączona z certyfikatami poświadczającymi kompetencje zatrudnionych przez kancelarię pracowników, może być wskazówką, że w rękach tego podmiotu księgowość naszej firmy będzie bezpieczna.

Prowadzenie ksiąg handlowych dla małych i dużych przedsiębiorstw

Głównym zadaniem biur rachunkowych jest kompleksowa obsługa w zakresie prowadzenia ksiąg handlowych i wykonywanie związanych z tym czynności księgowych, podatkowych, oraz kontrolnych. Biuro rachunkowe odpowiada zarówno za zakładanie, jak i kontynuację prowadzenia ksiąg handlowych i wykonuje wszelkie czynności związane z rozliczeniem podatkowym: rejestrację VAT w US, prowadzenie ewidencji VAT, wyliczanie zobowiązań z tytułu CIT, VAT, PIT i wiele innych.

Obsługa kadro-płacowa

Każde zatrudnienie pracownika to – uwzględniając ilość formalności – dodatkowe obciążenie przedsiębiorstwa. Dlatego wszelkie sprawy związane z zarządzaniem dokumentacją pracowniczą warto powierzyć wyspecjalizowanym firmom. Zwłaszcza, jeśli firma rozrasta się, zatrudniając kolejne osoby. Biuro rachunkowe pomoże sporządzić umowy o pracę, świadectwa pracy i deklaracje PIT. W zakres kompetencji biura rachunkowego wchodzi również kontrola kończących się terminów umów pracowniczych, ważności badań lekarskich czy szkoleń BHP. Biuro rachunkowe może się także zajmować ewidencją absencji pracowniczych, ewidencją kart urlopowych i obsługą dokumentacji niezbędnej do wypłaty zasiłków.

Porady prawno-podatkowe

Wiele przedsiębiorstw, zwłaszcza małych i dopiero początkujących, potrzebuje rzetelnego doradztwa. Współpracując z zaufanym biurem rachunkowym, wyróżniającym się indywidualnym podejściem do klienta, można liczyć na fachowe doradztwo dotyczące rozliczeń podatkowych i formy prawnej danego podmiotu. Biuro rachunkowe zajmuje się również prowadzeniem spraw z zakresu realizacji umów i innych zobowiązań.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag Poznańtag nolstag biuro rachunkowe


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.