Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Praktyczny prezent dla żeglarza - zobacz nasze pomysły

23-12-2021, 06:58

Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia to moment, kiedy musimy pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Jak wybrać dobry prezent dla żeglarza? Kupujący stają przed wyborem, czy postawić na prezenty niezwiązane z żeglarstwem, czy jednak wybrać coś praktycznego, co przyda się na wodzie.

Praktyczny prezent dla żeglarza - zobacz nasze pomysły

Choć śmieszne skarpety i kubki lub kosmetyki nie wyjdą nigdy z mody, to jednak żeglarz najbardziej ucieszy się z praktycznych upominków. Wiele z nich będzie mógł wykorzystać podczas zbliżającego się sezonu na wodzie, a inne pomogą mu w przygotowaniach do tego okresu. Co w związku z tym wybrać dla pasjonata żeglarstwa?

Czym kierować się przy wyborze prezentu dla żeglarza?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę realne potrzeby osoby, która żegluje. Być może po ostatnim sezonie taka osoba zwracała uwagę na to, że niektóre elementy jej ekwipunku wymagają wymiany lub zauważyła jakieś braki? Wybór prezentu zależy także od budżetu, którym dysponuje osoba kupująca. Praktycznych upominków dla żeglarzy i żeglarek może być wiele, a staranne dobranie ich pod kątem indywidualnych potrzeb sprawi, że będzie to udana gwiazdka dla każdego miłośnika wodnej przygody. Poniżej przedstawiono wybrane prezenty, które powinny dać wiele radości i satysfakcji żeglarzom bez względu na stopień ich zaawansowania. 

Voucher na kurs żeglarski

Dobrym prezentem dla żeglarza będzie voucher na kurs żeglarski. Taki wybór sprawdzi się jednakowo w przypadku osób doświadczonych oraz początkujących. Ci którzy zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem, mogą być zainteresowani podstawowymi kursami, w tym wyrobieniem patentów żeglarskiego, czy też ukończeniem szkolenia SRC. Bardziej zaawansowani żeglarze mogą wykorzystać taki voucher na kurs jachtowego sternika morskiego lub inne propozycje z oferty profesjonalnej szkoły żeglarskiej. 

Osobisty nadajnik wezwania pomocy

Żeglowanie wiąże się z ryzykiem występowania niespodziewanych sytuacji. W związku z tym, żeglarze powinni być wyposażeni w osobisty nadajnik wezwania pomocy. To doskonały pomysł na praktyczny prezent dla żeglarza, jednak kupujący musi liczyć się z wydatkiem powyżej 1000 PLN. Na rynku dostępne są nadajniki PLB lub nadajniki MOB-AIS. Specyfika ich działania może się różnić, jednak oba nadajniki bardzo korzystnie wpływają na wzrost bezpieczeństwa żeglarzy w sytuacjach awaryjnych. Warto zadbać o to, by od nowego sezonu bliska osoba wychodziła z portu z takim wyposażeniem. Przykład produktu: https://www.maristo.pl/pl/p/Radioplawa-osobista-PLB1/458

prezent dla żeglarza - osobisty nadajnik wezwania pomocy

Książka o tematyce żeglarskiej

Książki żeglarskie to zawsze trafiony prezent. Niezależnie od stopnia zaawansowania żeglarza, wciąż na rynku pojawiają się pozycje, które będą dla niego interesujące. To dobry wybór przy prezentach o niższej wartości, a żeglarska książka uzupełni biblioteczkę każdego wilka morskiego. W tym celu warto sprawdzić ofertę sklepów żeglarskich oraz dobrej jakości księgarń. 

Automatyczna kamizelka ratunkowa

To przedmiot, którego nie może zabraknąć na żadnej jednostce pływającej. Dobrej jakości automatyczna kamizelka ratunkowa zawsze jest w cenie. Na rynku możecie znaleźć modele już od 300 PLN, jednak dla bezpieczeństwa warto postawić na ciut droższe opcje, których ceny wahają się nawet w okolicach 1000 PLN. Wybierając kamizelkę, warto wziąć pod uwagę parametry fizyczne żeglarza, ponieważ na rynku są dostępne produkty o różnej wyporności. Tego typu prezent żeglarski będzie doskonałym wyborem dla osób, które kompletują wyposażenie jachtu lub myślą o jego modernizacji. Jeżeli macie do czynienia z doświadczonym żeglarzem, to warto sprawdzić wcześniej taką potrzebę u niego, aby nie kupić kamizelki, która będzie ponad stan wyposażenia jednostki. 

prezent dla żeglarza - automatyczna kamizelka ratunkowa

Profesjonalny nóż żeglarski

Bardzo praktycznym i sprawdzonym prezentem dla żeglarza będzie profesjonalny nóż żeglarski. Dobrej jakości sprzęt można kupić już w granicach budżetu 100-500 PLN. To osobisty przedmiot, który każdy żeglarz powinien mieć zawsze przy sobie na pokładzie. Noże żeglarskie cechują się wysoką wytrzymałością, prostą obsługą oraz ostrym ostrzem. Przydaje się on w kryzysowych sytuacjach, dlatego zawsze powinien być pod ręką. Wybierając ten prezent dla żeglarza, warto zwrócić uwagę na noże z dedykowanym oczkiem na linkę, dzięki czemu będzie można przywiązać go do kieszeni spodni żeglarza. W ten sposób zapobiegnie się utracie nożna, a osoba obdarowana dłużej będzie się nim cieszyć. 

prezent dla żeglarza - nóż żeglarski

Co jeszcze można kupić?

Alternatywą pozostają mniej praktyczne prezenty, w tym skarpetki, kubki, czy też koszulki o tematyce żeglarskiej. Wielu z miłośników żeglowania słucha szant, dlatego alternatywą może być także płyta z taką muzyką. Ostatecznie wybór jest kwestią bardzo indywidualną, ale z naszej perspektywy lepiej kupić coś praktycznego, co będzie można wykorzystać na wodzie lub w trakcie przygotowań do sezonu.

Nawet małe rzeczy przyniosą wiele satysfakcji żeglarzom, o ile będą przydatne. Do ciekawych propozycji należą także różnego rodzaju narzędzia, materiały, zestawy naprawcze, czy elementy wyposażenia jachtu.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag prezentytag prezent dla żeglarzatag nolstag apm3