„Pracuj w IT 2016” – wszystko co specjalista IT widzieć powinien

04-04-2016, 01:15

Jakie branże IT rozwijają się najszybciej i oferują największe możliwości rozwoju? Jakich zarobków można spodziewać się na początku swojej kariery zawodowej? Jak przygotować CV, które rekruter zapamięta? Jak zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Na te i inne pytania odpowiedzi udziela najnowsze wydawnictwo serwisu Pracuj.pl – „Pracuj w IT 2016”.

IT to jedna z tych branż, w których popyt na pracowników stale rośnie. W 2015 r. specjaliści IT znaleźli się wśród najbardziej poszukiwanych pracowników, na portalu Pracuj.pl opublikowano dla nich 64 778 oferty pracy. Oznaczało to 14,9% udział w całości ogłoszeń i wzrost aż o 15,7% rok do roku! Specjalistów IT pracodawcy, kuszą nie tylko atrakcyjnymi warunkami finansowymi, ale także licznymi benefitami pozapłacowymi.

 

Dobry start

Z danych zawartych w publikacji „Pracuj w IT 2016” wynika, że nawet osoby rozpoczynające dopiero karierę zawodową w IT mają szanse na wysokie zarobki. Na pensję w wysokości 3 500 zł netto miesięcznie mogą liczyć informatycy odpowiedzialni za rozwój oprogramowania. Przeciętne wynagrodzenie powyżej 2500 zł netto mogą otrzymać także początkujący pracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo i audyt IT (2 890 zł netto), rozwój oprogramowania w obszarze analizy biznesowej (2 816 zł netto) oraz programowanie (2 678 zł netto), a także młodzi pracownicy sektora badań i rozwoju w specjalności związanej z tworzeniem tzw. hurtowni danych oraz Business Intelligence (2 980 zł netto).

 

Trendy na rynku IT

Publikacja „Pracuj w IT 2016” to także garść informacji dotyczących trendów na rynku pracy IT. Jacy specjaliści będą poszukiwani? Na pewno na brak pracy nie powinni narzekać sprzedawcy produktów i usług IT, doradcy techniczni, specjaliści ds. obsługi klientów IT oraz menadżerowie ds. rozwoju. Warto dowiedzieć się więcej na temat specjalizacji przyszłości: związanych z branżą gier video, o której już teraz mówi się jako intratnej i niezwykle atrakcyjnej, dziedzinie User Experience czy loT (branża zajmująca się światem urządzeń cyfrowych połączonych z Internetem). A jak w sposób innowacyjny pracy szukać mogą specjaliści IT? Korzystając z aplikacji Hunt Me stworzonej przez Pracuj.pl. To dedykowana kandydatom aplikacja, w której wystarczy wypełnić krótki profil zawodowy, aby otrzymać listę dopasowanych ofert pracy, a także być poleconym pracodawcom dzięki technologii Pracuj Select.

 

Dodatki warte uwagi

Pracuj.pl dużą uwagę poświęca specjalizacji IT nie tylko tworząc dodatkowe publikacje takie jak „Pracuj w IT”. W jednym z ostatnim badań sprawdzono czy atrakcyjne wynagrodzenie to wszystko co pracodawcy oferują specjalistom IT. Okazuje się, że z danych płynących z portalu Pracuj.pl wynika, iż około 70% pracowników branży IT, w zależności od obszaru, otrzymuje co najmniej jeden benefit. Najpopularniejsza jest prywatna opieka medyczna, ten dodatek otrzymuje niemal połowa specjalistów IT. Jedna trzecia otrzymuje dofinansowanie do zajęć sportowych, a jedna czwarta ubezpieczenie na życie. Co 10 badany może cieszyć się dofinansowaniem do biletów do kina czy teatru. Co ciekawe, liczba oferowanych benefitów nie zmienia się znacząco w zależności od stażu – to szczególnie dobra wiadomość dla młodych pracowników, którzy od początku kariery mogą liczyć na atrakcyjne dodatki.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: