Pożyczki prywatne - dlaczego warto z nich korzystać?

19-08-2018, 07:04

Pożyczki prywatne stają się obecnie coraz popularniejsze i skutecznie konkurują z bankami ofertą i komfortem pożyczania. Wiele osób docenia taki sposób i powraca do prywatnych firm, a nowi klienci tylko potwierdzają, że pożyczki prywatne są korzystną alternatywą dla tradycyjnych bankowych. W dalszej części tekstu odpowiadamy na pytania: czym są pożyczki prywatne, jakie korzyści płyną z wyboru takiego rozwiązania oraz udzielamy przydatnych informacji na ten temat.

Czym są pożyczki prywatne ?

Prywatne pożyczki to pożyczki udzielane przez prywatne firmy pożyczkowe na podstawie umowy cywilnej. Na rynku obecnych jest kilkadziesiąt takich firm, które dają duży wybór i mają wiele ofert. Proces ich pozyskiwania jest szybszy w porównaniu do banków, a łatwiejsza możliwość wzięcia pożyczki sprawia, że takie rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne dla klientów. Skorzystać z takiej pożyczki możemy przeważnie przez internet, gdyż jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

 

Zalety prywatnych pożyczek

Pożyczki prywatne są bardzo atrakcyjne i korzystne dla klientów z wielu względów. Pierwszym z nich jest łatwość otrzymania. Prywatne firmy mają znacznie mniejsze wymagania, a nawet udzielają pożyczek osobom zadłużonym czy w złej sytuacji finansowej. Proces uzyskiwania jest bardzo prosty i szybki. Większość pożyczek otrzymamy jeszcze tego samego dnia, a jeśli mamy kont w tym samym banku co firma nawet w ciągu 15 minut. Prywatne firmy są też wiarygodne jak banki, gdyż działają legalnie i często współpracują np. z klubami sportowymi czy są sponsorami koncertów. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest też atrakcyjna oferta finansowa. Zazwyczaj pierwsza pożyczka jest darmowa, a kolejne mają podobne oprocentowanie lub nawet niższe co bankowe.

 

Na co warto zwrócić uwagę podczas brania pożyczki

Pierwszym czynnikiem, który naturalnie jest jednym z najważniejszych to oprocentowaniem. Im jest niższe, tym lepiej i opłacalne dla klienta. Wpływ na nie mogą mieć aktualne promocje, które często pojawiają się w różnych firmach. Wiele z nich proponuje pierwszą pożyczkę za darmo — bez odsetek, w ramach której oddajemy tylko tyle pieniędzy, ile pożyczyliśmy. Jeśli wyszukamy taką ofertę, to nie poniesiemy dodatkowych kosztów. Musimy także sprawdzić, czy raty są równomierne przez całą umowę, a jeśli wolimy malejące lub rosnące zapytać o taką możliwość.

Uwagę należy zwrócić także na możliwość bezpłatnej wcześniejszej spłaty. Często w trakcie pozyskujemy dodatkowe środki i chcemy zamknąć definitywnie współpracę z taką firmą. Do ważnych elementów dodać możemy jeszcze kontakt z doradcami. Jeśli firma pożyczkowa ma darmową infolinię lub chat, znacznie łatwiej będzie się nam z nią skontaktować w razie wątpliwości.

 

Jaką firmę wybrać ?

Jest to jedno z głównych pytań, jakie pojawiają się tuż po decyzji o wzięciu pożyczki prywatnej. Na rynku obecnych jest wiele firm, które oferują takie pożyczki. Którą zatem wybrać ? Niestety nie ma jednej konkretnej, która będzie najlepsza, ale istnieje kilka czynników, które podpowiedzą nam, na jaką firmę się zdecydować. Pierwszy z nich to renoma. Te o najlepszej opinii zazwyczaj prezentują wysokie standardy i przejrzysty system pożyczania. Opinie możemy sprawdzić wśród znajomych czy w internecie. Kolejnym jest wielkość firmy. Im jest większa, tym mniejsze ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych problemów. Znane marki, które reklamują się np. w tv czy radiu, są bardziej wiarygodne.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: