Poznaj skuteczne sposoby na walkę z długami

22-11-2019, 10:57

Nie radzisz sobie ze spłatą zadłużenia? Zalegasz z ratą zaciągniętą na zakup towarów konsumpcyjnych? Straciłeś płynność finansową i nie widzisz końca swoich problemów? Sprawdź, co możesz zrobić, aby poprawić bieżącą sytuację finansową.

kalkulator

Niedawno obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień bez Długów. Problem z regularną spłatą zobowiązań ma już ponad 2 miliony Polaków. Ich długi łącznie wynoszą około 41 miliardów złotych. To ogromna kwota. Niezależnie od tego, jaka suma zobowiązań spędza Tobie sen z powiek, powinieneś jak najszybciej rozprawić się z nimi. Czas działa na Twoją niekorzyść – chociażby w postaci kar umownych i odsetek. Wdrażając już dziś kilka ważnych działań masz szansę skończyć z tą niekorzystną sytuacją raz na zawsze.

Po pierwsze: ogranicz wydatki

Twoje długi wzięły się z tego, że comiesięczne wydatki przekraczały aktualne dochody. Co zrobić, gdy mleko się już rozlało? Najrozsądniej będzie dokonać ostrych cięć kosztów. W sytuacji walki z długami potrzeba radykalnych i konsekwentnych działań. Ogranicz pieniądze wydane na rozrywkę i nałogi. Zacznij stołować się w domu zamiast na mieście. Zrezygnuj z płatnych subskrypcji cyfrowych platform typu VOD. Jeżeli możesz, przejdź na tańszy abonament telewizyjny oraz mniejszy pakiet u operatora komórkowego i internetowego. Tnij koszty wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Zmniejszając koszty, zyskujesz więcej wolnych środków. W ten sposób Twoja pożyczka ratalna zostanie szybciej spłacona, a Ty będziesz spać spokojniej.

Po drugie: zdobądź dodatkową pracę

Początkowe pogodzenie etatu z pracą po godzinach może wydawać się trudne. Po kilku tygodniach stanie się nawykiem. Dodatkowe środki przeznaczaj na jak najszybszą spłatę zaległości, aby powstrzymać naliczanie odsetek od niezapłaconych rat i faktur. Pożyczki internetowe na raty mają to do siebie, że łatwo je wziąć, ale ich nieterminowa spłata bywa dość kosztowna.

Po trzecie: sprzedaj zbędne przedmioty

Na pewno masz w domu przedmioty, które kupiłeś pod wpływem impulsu, a których w ogóle nie używasz. Może to być tablet, nowa para jeansów z markowego sklepu czy konsola, która od roku nieużywana kurzy się na półce. Odzyskaj przynajmniej część środków, które na nie wydałeś i przeznacz te pieniądze na walkę z długami. Każdy krok poczyniony w stronę szybszej spłaty zobowiązań przybliży Cię do rozwiązania Twoich finansowych problemów. Stopniowe wychodzenie z tarapatów i poczucie ulgi dostarczy motywacji do szybszej spłaty należności, zaś wyciągnięta z tego lekcja zapobiegnie pojawieniu się tego typu niekorzystnej sytuacji w przyszłości.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag pożyczki
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: