Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Poznaj poglądy kandydatów na Prezydenta RP

17-06-2010, 19:51

W czasie kampanii kandydaci lubią pokazywać się na wiecach i plakatach. Rzucają hasła, a swój program i pomysły chowają na tyłach stron internetowych. Stowarzyszenie 61 postanowiło udostępnić wyborcom merytoryczne wypowiedzi kandydatów w serwisie "Mam prawo wiedzieć".

Serwis udostępnia oficjalne, merytoryczne wypowiedzi dziesiątki kandydatów, ich szczegółowe biogramy i przeszukiwarkę głosowań sejmowych kandydatów-posłów, takich jak Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński, Waldemar Pawlak i Grzegorz Napieralski.

>> Czytaj też: Kandydaci na Prezydenta RP "prawie jak" Obama

Serwis Mam prawo wiedzieć
fot. - Serwis Mam prawo wiedzieć
Oficjalne wypowiedzi kandydatów publikowane na ich stronach internetowych i serwisach społecznościowych zostały podzielone według listy ważnych tematów związanych z nadchodzącą prezydenturą (Kompetencje Prezydenta i wizja prezydentury; Ustrój Państwa; Finanse Państwa i gospodarka; Unia Europejska, polityka zagraniczna; Problemy współczesnego świata; Bezpieczeństwo energetyczne; Bezpieczeństwo obywateli i państwa; Polityka zdrowotna; Polityka społeczna i rynek pracy; Edukacja; Strategie rozwojowe; Prawa i wolności obywatelskie, światopogląd; Wspólnota i symbole).

Sonda
Czy wiesz już na kogo zagłosujesz?
  • Tak
  • Nie
  • Zdecyduję w niedzielę
wyniki  komentarze

Stowarzyszenie 61 zwraca uwagę, że analiza programów wyborczych wyraźnie pokazuje, jak niewiele miejsca kandydaci poświęcają w nich kwestiom merytorycznym.

- Wierzymy, że nasza inicjatywa, także dzięki uwidaczniającym ten problem przejrzystym wykresom dostępnym na naszych stronach, zaktywizuje obywateli do zadawania kandydatom pytań. Pokaże też samym kandydatom, jak nie wiele o swych przyszłych obowiązkach mówią w czasie kampanii. Tym samym serwis "Mam prawo wiedzieć" jest także narzędziem obywatelskiego nacisku, wpisującym się w ideę e-demokracji - tłumaczą twórcy serwisu.

>> Czytaj też: Wybory prezydenckie: Agregator aktywności kandydatów na Twitterze

Analiza prowadzona jest od dnia oficjalnego rozpoczęcia kampanii, tj. ogłoszenia przez Marszałka Sejmu RP wyborów w dniu 21 kwietnia 2010 r., do czasu ciszy przedwyborczej. Jak zapewniają twórcy, serwis jest na bieżąco aktualizowany.

Poznaj poglądy kandydatów na www.mamprawowiedziec.pl.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *