Powszechne płatności mobilne dopiero za kilka lat

22-12-2011, 22:05

Tylko 23% ankietowanych jest zainteresowanych płaceniem za produkty z wykorzystaniem swojego smartfona - poinformowała firma badawcza KPMG.

Jak łatwo się domyślić, mobilne płatności najbardziej odpowiadają młodszym użytkownikom, choć w tym przypadku również na dokonywanie zakupów w ten sposób decyduje się zaledwie co trzeci pytany.

Czytaj także: PayPal: Za kilka lat portfele nie będą potrzebne

- Nie czuję takiej potrzeby. Jakie byłyby tego dla mnie zalety? - pyta 52-letni Jack Koenig z Nowego Jorku. - Czy to byłoby naprawdę wygodniejsze? Nie wydaje mi się. Użytkownicy często zauważają również, że zgubienie telefonu wiązałoby się z bardzo poważnymi konsekwencjami.

Według agencji Reuters mieszkańcy największych amerykańskich miast dopiero przyzwyczajają się do wizji płacenia za produkty przy pomocy swojego telefonu. Zdaniem analityków szersze przyjęcie się tego typu standardów płatności jest kwestią co najmniej dwóch do czterech lat.

Specjaliści podkreślają również, że niezwykle istotna w procesie wdrażania tego typu technologii będzie edukacja samych użytkowników. Konsumenci i sprzedawcy muszą mieć odpowiednie umiejętności dotyczące nowych rozwiązań, by sfinalizować transakcję - powiedział Richard Mader z National Retail Federation.

Google uruchomiło swój mobilny portfel już pod koniec września, jednak na razie usługa ma wiele ograniczeń. W przyszłości całość ma pozwalać na płacenie kartami kredytowymi lub upominkowymi, a także umożliwiać zbieranie punktów w programach lojalnościowych. W dalszej perspektywie Google Wallet może zastąpić nawet recepty czy bilety.

Czytaj także: PayPal wchodzi w płatności mobilne


Źródło: KPMG, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031