Powstanie więcej aplikacji dla Google TV?

24-08-2011, 12:06

Tego przynajmniej życzyłby sobie Google, który zachęca deweloperów Androida do zerknięcia również na telewizyjną platformę.

Google TV jest na razie projektem bardzo dalekim od sukcesu. Niedawno Logitech informował, że więcej urządzeń tego typu jest zwracanych niż kupowanych.

>>Czytaj także: SageTV ułatwi stworzenie Google TV również dla Androida

Sonda
Google TV odniesie jednak sukces?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na blogu Androida firma z Mountain View zachęca teraz twórców narzędzi dla smartfonów oraz tabletów, by zainteresowali się również platformą Google TV. Już w maju informowano, że Android Market ma być dostępny także z poziomu telewizorów, zatem teoretycznie jest to ciekawa okazja do zdobycia dodatkowych użytkowników.

Google udostępnił poglądową wersję rozszerzenia dla Android SDK, a także wytyczne związane z projektowaniem interfejsów dla telewizorów. Warto zauważyć, że w przypadku tego typu urządzeń programiści zmuszeni są m.in. do implementacji nowego systemu sterowania programem, a także innej ekspozycji czcionek oglądanych z dużej odległości.

Na razie Google TV można emulować wyłącznie na Linuksie z KVM, choć firma z Mountain View zapewnia, że pracuje nad rozszerzeniem wsparcia dla takiej funkcji również na innych platformach. Narzędzia, które obsługiwane są z poziomu ekranu dotykowego i nie zostaną przystosowane do pracy na telewizorach, po prostu nie będą wyświetlane w Android Markecie dla Google TV.

>>Czytaj także: Deweloperzy niechętnie tworzą strony dopasowane do Google TV


Źródło: Android Developers
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Google TVtag Googletag Android SDKtag Android
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031