Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Powstał polski pojazd elektryczny - w sam raz do współdzielenia

26-03-2019, 21:00

Polska spółka pracująca nad miejskim pojazdem elektrycznym, przeznaczonym dla usług współdzielonego transportu, pozyskała w drodze prywatnej emisji akcji środki w wysokości 2,5 mln zł. W najbliższych miesiącach firma wypuści osiem egzemplarzy testowych produktu. Obecnie oczekuje na koniec postępowania patentowego w Indiach.

robot sprzątający

reklama


W ramach czwartej rundy finansowania firma Triggo S.A., osiągając redukcję zapisów, zamknęła niepubliczną emisję akcji. Pozyskane pieniądze w wysokości 2,5 mln zł zabezpieczą kontynuację prac projektowych oraz ukończenie serii kolejnych 8 pojazdów testowych i będą uzupełniać się z pozyskanymi środkami z Funduszy Europejskich.

Rafał Budweil, Prezes Zarządu i Założyciel Triggo S.A. zaznacza, że w intensywnym 2019 roku zostaną rozpoczęte działania zmierzające do wdrożenia produkcji o większej skali. Liczy na to, że uda się ją uruchomić w kraju. Wcześniej, tj. w II kwartale roku, dzięki środkom z niedawnej emisji, zostanie zakończona realizacja łącznie 9 pojazdów dedykowanych testom prowadzonym w ruchu drogowym. Będzie to także rok prac nad uzyskaniem homologacji i rozmów z partnerami branżowymi. Jednocześnie prowadzone są prace nad rozszerzeniem ochrony patentowej projektu. Obecnie Triggo jest już chronione w Chinach, USA, Korei, Japonii i krajach UE. Budweil spodziewa się przyznania patentu w Indiach, co rozszerzy obszar wyłączności na terytoria zamieszkałe przez blisko 4 miliardy ludzi.

Cechy polskiego pojazdu czynią go dobrze dostosowanym do usług mobilności miejskiej. Pojazd wykorzystuje m.in. innowacyjne sterowanie cyfrowe „Drive-by-Wire” oraz system wymiennych baterii, skracający przestoje związane z ładowaniem. Pojazd nie jest więc uzależniony od infrastruktury publicznych stacji ładowania.

Według Deloitte w 2040 roku co drugie kupowane auto będzie elektrykiem. Zdaniem Międzynarodowej Agencji Energii takich aut będzie wtedy 300 mln szt. Analitycy Keralla Research wskazują ponadto, iż liczba użytkowników systemów car sharingu w ciągu najbliższych 10 lat wzrośnie kilkukrotnie do 35 mln osób, a flota – do 400 tys. szt. (4-krotny wzrost).

Źródło: Triggo


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E