Powiększanie ust jako jeden z najpopularniejszych zabiegów modelujących twarz

05-08-2021, 16:07

Zabieg modelowania ust niekoniecznie musi zmieniać akurat ich wielkość. Warto o tym wspomnieć ponieważ w nazwie zabiegu najczęściej widzimy słowo „powiększanie”. Natomiast dość często wypełnianie warg preparatem z użyciem kwasu hialuronowego wykonywany jest przede wszystkim po to aby usta lepiej nawilżyć, czy chociażby w sposób delikatny wyrównać asymetrię warg. Zabieg ten pozwala znacznie odmłodzić twarz lub też sprawić, że usta są wydatniejsze.

Powiększanie ust w https://powiekszanieustlodz.pl/, podobnie jak każdy inny tego typu zabieg, wymaga od Pacjenta odpowiedniego przygotowania. Modelowanie ust to nie jest zabieg bardzo inwazyjny, jednakże nie należy lekceważyć jego potencjalnych skutków ubocznych. Niewątpliwym atutem natomiast jest fakt, że doświadczony lekarz potrafi wymodelować taki kształt ust, który najlepiej podkreśli urodę Pacjentki czy też Pacjenta.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg modelowania ust?

Zabieg polecany jest szczególnie osobom, które posiadają tzw. „wąską czerwień warg”, a także w przypadku odwodnienia lub też w późniejszym wieku utraty jędrności ust. Do pewnego stopnia możliwe jest również modelowanie kształtu ust, czy też korygowanie ich asymetrii. Dobry specjalista potrafi również umiejętnie unieść opadające kąciki ust, przez co twarz uzyska promienny wygląd. Wypełnienie ust może w znaczny sposób poprawić wygląd twarzy u osób, które posiadają zmarszczki wokół ust, inaczej nazywane tzw. „zmarszczkami palaczy”. Oczywiście w zależności od życzenia osoby decydującej się na zabieg efekt może być bardzo widoczny, ale może być też bardzo delikatny. Wtedy uzyskamy jedynie niewielkie ujędrnienie i odmłodzenie naszych ust. Nie ma przeciwwskazań jeżeli chodzi o wiek Pacjentów. Zabieg może być wykonany zarówno u osób młodych (nie tylko kobiet, ale i mężczyzn), jak i w późniejszym wieku. Efekty zabiegu zwykle są natychmiastowe i najczęściej wyglądają bardzo naturalnie. Warto dodać, że od razu po zabiegu, można powrócić do codziennej aktywności.

Głębokie nawilżenie ust

Jeżeli masz tendencję do tego, że Twoje usta są suche, jest to idealny zabieg dla Ciebie. Dodatkowo jeżeli nie chcesz spektakularnego powiększania ust, lecz jedynie tylko delikatnego odświeżenia i nawilżenia, również powinieneś się na niego zdecydować. Zabieg modelowania ust polega na podaniu niewielkiej ilości kwasu hialuronowego (który jest specjalnie przygotowywany stricte pod zabieg) w dolną i górną wargę. Jeżeli pacjent nie chce - usta nie zostaną powiększone, tylko lekko wymodelowane, żeby nadać im odpowiedni kształt, pasujący do całokształtu twarzy. Po zabiegu usta powinny być odpowiednio nawilżone, co powoduje, że będą wyglądać na znacznie młodsze i odzyskają świeży wygląd. Zabieg modelowania ust daje wyraźny efekt odmłodzenia ust, bez konieczności ich powiększania. Proponowany jest szczególnie tym Pacjentom, którzy zamierzają spędzić wakacje np. w ciepłych krajach. Słońce oraz co za tym idzie wysoka temperatura mogą znacznie przyśpieszyć utratę naturalnego kwasu hialuronowego ust, stąd też dobrze jest zrobić swego rodzaju zapas żeby aby usta cały czas wyglądały naturalnie i świeżo.

Powiększenie i modelowanie ust

Zabieg ten przeznaczony jest szczególnie dla osób, które nie są zadowolone zarówno
z kształtu, jak i z wielkości swoich ust. Preparat wykorzystywany podczas zabiegu zawiera specjalny kwas hialuronowy, mający na celu nadać ustom pożądany wygląd. Lekarz specjalista może w ten sposób wymodelować odpowiedni kształt usta, najbardziej pasujący do urody Pacjenta. Co więcej, skóra ust po zabiegu jest w znaczny sposób odświeżona i ujędrniona. Usta wyglądają na dużo delikatniejsze i przez to piękniejsze. Zabieg pozwala w dowolny sposób modelować usta, nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o dodawanie objętości, lecz także o korekcję również niewielkich ubytków zniekształcających nasze usta. Czas utrzymywania się efektu po modelowaniu: od 6 do 10 miesięcy.

Bezpieczeństwo zabiegu a wymarzony efekt

Zdarza się, że w Internecie pojawiają się rozmaite zdjęcia przypadków powikłań po nieprawidłowo wykonanym zabiegu modelowania ust. Najczęściej naszym oczom ukazują się sine i obrzęknięte wargi w których rozwinął się stan zapalny. Przyczyną tego stanu rzeczy jest najprawdopodobniej nieprzestrzeganie zasad aseptyki i antyseptyki, czyli upraszczając zabieg musiał być wykonany w sposób niesterylny. Takie sytuacje zdarzają się wtedy gdy Pacjenci łapią się na okazje i niskie ceny, co w ostateczności kończy się nie tylko bolesnymi konsekwencjami, lecz także również generowaniem w późniejszym czasie niepotrzebnych dodatkowych dużo większych kosztów.

Czy zabieg jest bolesny?

Poziom bólu u każdego człowieka jest inny, stąd czasami ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie bez wcześniejszej rozmowy z osobą zainteresowaną zabiegiem. Podczas wywiadu przed zabiegiem Pacjent powinien opowiedzieć o dotychczasowych doświadczeniach czy też obawach, żeby razem znaleźć jak najbardziej optymalne i komfortowe rozwiązanie.

Zwykle podczas zabiegu stosowany jest krem z wysokoprocentową lidokainą, ale dla osób z niskim progiem bólu w cenie zabiegu możliwe jest również znieczulenie podobne do stomatologicznego. Mnóstwo preparatów służących do zabiegu ma w swoim składzie środek znieczulający, co gwarantuje, że zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

  • Zakazane są kąpiele słoneczne oraz korzystanie z sauny,
  • Nie powinno się także korzystać z solarium,

Wszelkie te zalecenia spowodowane są faktem, że wysoka temperatura w znaczny sposób wpływa na przyspieszenie degradacji kwasu hialuronowego i niestety zwiększa ryzyko pojawienia się chociażby opryszczki wargowej, bądź też różnego rodzaju przebarwień.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

Przed zabiegiem warto zadbać o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Dobre nawodnienie ułatwia związanie się cząsteczkom kwasu hialuronowego. Zalecane jest wypicie minimum 3 litrów wody w trakcie doby przed zabiegiem. Równie istotne jest też nawadnianie organizmu bezpośrednio po zabiegu, co sprzyja procesowi gojenia. Podczas uzupełniania płynów, zwłaszcza w pierwszym dniu po kuracji, powinno się w zupełności zrezygnować z napojów gorących.

Na kilka dni przed zabiegiem modelowania ust należy wyeliminować także preparaty, które w swoim składzie zawierają aspirynę, ponieważ może ona powodować silne krwawienie w miejscu wkłucia oraz leki przeciwzapalne. Co więcej, na tydzień przed zabiegiem zalecane jest zażywanie witaminy C czy rutyny, które w znaczny sposób uszczelniają naczynia krwionośne. Palacze przed zabiegiem muszą ograniczyć palenie do minimum – spowodowane jest to tym, że tytoń bardzo ogranicza dotlenienie tkanek i znacznie spowalnia procesy gojenia. Natomiast gdy dodatkowo Pacjent ma tendencję do nawrotowej opryszczki czerwieni wargowej, powinien wdrożyć także profilaktykę antywirusową. Lekarze w takich wypadkach najczęściej zalecają zażywanie preparatu Heviran 400 mg przez okres 5 dni przed i 5 dni po zabiegu. 24h przed zabiegiem nie powinniśmy spożywać napojów alkoholowych. Warto także zrezygnować z korzystania z saun i solarium oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geraltRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.