Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Powakacyjne reklamacje

04-09-2014, 13:13

Irlandzka linia lotnicza zniszczyła walizkę? Hiszpańska firma wypożyczająca samochody obciążyła konto wyższą kwotą niż umówiona? W pokoju hotelowym nie było klimatyzacji, a niemieckie biuro podróży nie odpowiedziało na reklamację?

Sezon wakacyjny dobiega końca. Wracający z zagranicznych wyjazdów turyści przywożą wspomnienia, zdjęcia, pamiątki. Niestety, niektórzy kończą urlop również z kłopotem. W takich sytuacjach na stronie www.konsument.gov.pl można znaleźć praktyczne porady oraz gotowe formularze reklamacji zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

ECC-Net: TravelJeżeli podjęte przez konsumenta działania (reklamacja) nie przyniosły pożądanych rezultatów, poszkodowany może zgłosić się ze swoim problemem do Europejskiego Centrum Konsumenckiego (osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem formularza na stronie internetowej ECK). Eksperci ECK Polska udzielają darmowych porad prawnych, pomagają indywidualnym konsumentom w dochodzeniu roszczeń i polubownym rozwiązywaniu sporów transgranicznych z przedsiębiorcami działającymi na terenie Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii.

Wszystkim tym, którzy dopiero szykują się do podróży po Europie, polecamy bezpłatną aplikację ECC-Net: Travel zapewniającą szybki dostęp do porad konsumenckich - zakupy, wynajem samochodów, zakwaterowanie w hotelu, opieka medyczna, środki transportu (lotniczy, kolejowy autokarowy i morski). Aplikacja jest dostępna dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym:

Więcej o aplikacji pisaliśmy w artykule pt. ECC-Net: Travel - darmowa aplikacja dla konsumentów podróżujących po Europie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data