Porównywanie ubezpieczeń online

20-09-2017, 06:15

Ubezpieczenie samochodu nie jest prostą sprawą dla kogoś, kto ma z tym do czynienia po raz pierwszy. Na co zatem zwracać uwagę, porównując różne oferty, by znaleźć jak najlepszą ofertę?

Na rynku ubezpieczeń nie brakuje ofert OC i AC różniących się nierzadko bardzo mocno pod względem warunków, na jakich funkcjonują. Przeglądając je i porównując, warto zatem zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mają szczególne znacznie.

 

Szukając ceny

W przypadku OC, czyli obowiązkowego ubezpieczenia samochodu, najistotniejszą sprawą jest jego cena. O ile jednak każdy zdaje sobie sprawę z istotności tej kwestii, to nie wszyscy wiedzą, że obecnie można w bardzo łatwy sposób porównać, jak pod tym względem przestawiają się oferty różnych firm. Umożliwiają to internetowe porównywarki takie jak Wygodnie.pl, które znacznie ułatwiają cały proces.

 

Ubezpieczenie dodatkowe

Sprawy komplikują się nieco przy dodatkowym, nieobowiązkowym ubezpieczeniu, czyli AC. Porównując ubezpieczenia AC, musimy zwrócić uwagę więcej kwestii. Jedna z nich to tzw. franszyza integralna, czyli limit, jaki musi przekroczyć szkoda, by firma wypłaciła odszkodowanie. Inna sprawa to usługi Assistance, czyli dodatkowa pomoc oferowana w ramach ubezpieczenia – w zależności od firmy oraz naszych preferencji może to być pomoc drogowa w ramach wypadku bądź wsparcie prawnika przy wyjaśnianiu procesu z kolizji.

 

Istotne szczegóły

Element, który nierzadko przeoczany jest przez początkujących kierowców, to zapisy ogólnych warunków ubezpieczenia. W OWU wypisane są wszystkie sytuacje, w których firma wyłączona zostaje z obowiązku wypłacenia odszkodowania. Może to być np. kradzież samochodu w momencie, gdy kierowca pozostawił auto z kluczami w stacyjce bądź uszkodzenie go podczas jazdy pod wpływem środków odurzających. By uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, warto dokładnie porównać zapisy OWU w ofertach różnych firm.

 

Zakup ubezpieczenia OC i AC wcale nie musi być skomplikowanym i czasochłonnym procesem – jeżeli skorzystamy z internetowych porównywarek, wszelkie istotne informacje będziemy mieć jak na dłoni.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.