Pończochy uciskowe - ulga dla nóg

12-09-2021, 11:52

Nogi mają bardzo ważne i trudne zadanie - muszą utrzymywać ciało przez wiele godzin, nierzadko bez chwili odpoczynku. Praca stojąca, praca fizyczna, nawet praca siedząca czy ta za kółkiem - każdy rodzaj pracy może obciążać nogi. Z biegiem lat pojawia się coraz większe ryzyko tego, że pojawi się problem z żyłami - obrzęki nóg, żylaki i wiele innych problemów.

Nie tylko wygląda to nieestetycznie, ale też sprawia ból i dyskomfort, w rezultacie może też doprowadzić do szeregu poważnych problemów zdrowotnych - łącznie z tymi, które mogą skończyć się na stole operacyjnym. Nie można więc mówić, że problemy z obrzękiem czy żyłami to tylko problem kosmetyczny - to poważny problem zdrowotny i bardzo ważne jest to, by sobie z tym poradzić w jak najlepszy dla siebie sposób. Nic nie zastąpi wizyty u lekarza, ale można o swoje nogi dbać na szereg bardzo różnorodnych sposobów. W takich okolicznościach warto na przykład sięgnąć po pończochy uciskowe.

Pończochy uciskowe - ulga dla nóg

  1. Pończochy uciskowe - co to jest?
  2. Jak nosić uciskowe pończochy?
  3. Kto powinien nosić uciskowe rajstopy?

Czym są pończochy uciskowe?

Pończochy uciskowe, pończochy przeciwżylakowe - określenie na tego typu pończochy jest wiele. Ich zadanie jest jedno: tak zadbać o nogi, by żylaki, obrzęki i inne tego typu problemy nie utrudniały za bardzo życia. Rajstopy uciskowe na żylaki to rozwiązanie dla osób, u których już pojawił się ten problem, jak i tych, którzy chcą im zapobiec. Choć pamiętaj - jeśli obawiasz się, że na twoich nogach pojawią się pajączki, żylaki i inne problemy, zadbaj o odpowiednią profilaktykę. Więcej ruchu - spacerów, pływania czy innej chociaż umiarkowanej aktywności, około trzydzieści minut dziennie, lepsza dieta, mniej soli w diecie, więcej wody - to wszystko wpływa na ciebie i nie pozostaje obojętnym na twoje nogi. Pończochy przeciwżylakowe też są ważne i mają znaczenie, ale też nic nie zastąpi po prostu dobrej diety i zdrowego trybu życia, zawsze musisz mieć to na uwadze. Niezależnie od tego, czy potrzebne ci rajstopy uciskowe czy może podkolanówki uciskowe, zawsze możesz znaleźć coś dla siebie. Dobra pończocha uciskowa pomoże ci zadbać o twój komfort i zniweluje uczucie ciężkości nóg.

Jak nosić pończochy lecznicze?

Obrzęki limfatyczne kończyn dolnych, żylaki, pajączki - wszystko to sprawia, że mogą ci się przydać pończochy przeciwżylakowe. Zakładaj je od razu po przebudzeniu się - bardzo ważne jest to, by po nocy obrzęk jeszcze nie zdołał się pojawić. Na rynku istnieje wiele rodzajów pończoch uciskowych. Najważniejsze jest to, by wybrać odpowiednie dla siebie. Zwróć uwagę na stopień ucisku, pończochy uciskowe sortuj wg tego właśnie kryterium, w końcu chodzi o zachowanie jak największego komfortu twoich nóg, przy jednoczesnym dobrym oddziaływaniu na problemy, które się na nich pojawiły. Pończochy przeciwżylakowe muszą uciskać, ale nie mogą być zbyt ciasne i cisnąć za mocno, bo w ten sposób łatwo o dodatkowe problemy - a pończochy uciskowe na żylaki mają im zapobiegać, a nie generować nowe problemy. Dlatego jeśli nie wiesz jak wybrać pończoch uciskowe to nie bój się zapytać o radę, to wiele ułatwi i pomoże ci podjąć najlepszą decyzję.

Kiedy stosować rajstopy uciskowe?

Tego typu pończochy wybieraj zawsze wtedy, gdy masz problemy z nogami.  Stosowane są też w profilaktyce zakrzepicy lub dla osób cierpiących z powodu ciężkich nóg. Komfort użytkowania tych pończoch ma ogromne znaczenie, bowiem terapia kompresyjna, jeśli jest dobrze dobrana, potrafi pomóc w wielu problemach z nogami. Tego typu pończochy mogą nosić ludzie w każdym wieku, jeśli tylko mają problem z nogami.

 

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag pończochy leczniczetag nolstag nolhtag żylaki


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.