Polskie złoto i brąz na World Cyber Games 2009

17-11-2009, 14:07

Polscy zawodnicy zdobyli dwa medale podczas rozgrywanych w chińskim Chengu finałów WCG, trwającej cztery dni olimpiady sportów elektronicznych. Jest to najlepszy występ biało-czerwonych w historii World Cyber Games.

WCG 2009 Again
fot. - WCG 2009 Again
Finały WCG odbyły się w dniach 11-15 listopada i przyciągnęły 600 zawodników z 65 krajów, którzy toczyli boje w 12 grach. W pięciu z nich udział wzięli Polacy, a w dwóch – grze FIFA 09 oraz Counter-Strike 1.6 - polscy zawodnicy stawali na podium. W rywalizacji medalowej Polacy jako reprezentacja narodowa zajęli siódme miejsce. Polska reprezentacja liczyła 11 zawodników. Liderami zostali Koreańczycy (trzy złote, dwa srebrne oraz trzy brązowe medale). Zawody obserwowało 82 tys. widzów i 600 dziennikarzy.

Turniej FIFA 09 zakończył się w sobotę 14 listopada. Walka była bardzo wyrównana, ponieważ do Chin zjechała czołówka najlepszych zawodników z całego świata. Piotr „Pio_” Zajkowski wywalczył brąz po zaciętych rozgrywkach grupowych i finałowych. Pierwsze miejsce zajął Niemiec – Chris „ChrissyB” Bullard.

>> Czytaj także: Polacy najlepsi na świecie w Counter Strike

WCG 2009 Again
fot. - WCG 2009 Again
Jeszcze większe emocje towarzyszyły finałowym rozgrywkom w grze Counter Strike 1.6. Again – zespół biało-czerwonych, w skład którego weszli Filip „Neo” Kubski, Łukasz „LUq” Wnęk, Wiktor „TaZ” Wojtas (kapitan drużyny), Jakub „Kuben” Gurczyński oraz Mariusz „Loord” Cybulski, rozpoczął marsz po złoto od porażki z chińską drużyną Tyllo. Kolejne pojedynki, równie wyczerpujące, były już zwycięskie. Po zaciętej walce finałowej z fińskim fnatic Polacy podnieśli do góry ręce w euforii zwycięstwa.

Za pierwsze miejsce otrzymali 35 tys. USD w gotówce oraz ponad 2000 USD w nagrodach rzeczowych. Wcześniej drużyna Again zdobyła mistrzostwo w Counter-Strike 1.6 podczas WCG 2006.

Przebieg finałowego meczu pomiędzy fnatic i Again możecie obejrzeć na YouTube.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy