Polski startup walczy o 10 tys. funtów w UK

20-09-2011, 09:35

Narzędzie ma umożliwiać organizację i porządkowanie internetowych dyskusji.

W konkursie Smarta 100 bierze udział startup Yoomoot autorstwa Barbary Nowackiej, który walczy o 10 tysięcy funtów na rozwój.

Czytaj także: Twórca LinkdedIn: 80 mld dol. to dobra wycena Facebooka

Sonda
Pieniądze są istotne podczas rozwijania startupa?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Sama autorka charakteryzuje Yoomoot.com jako narzędzie do komunikacji online. Z jego pomocą internauci mają możliwość organizowania i porządkowania dyskusji. W praktyce oznacza to, że każda wiadomość pozostawiana przez użytkowników jest oznaczona jako pytanie, bądź odpowiedź dotycząca konkretnego zagadnienia.

W domyśle całość ma funkcjonować jako "Wikipedia dla dyskusji". Usługa przypomina internetową encyklopedię pod względem struktury, ale również edycji treści. Warto zauważyć, że użytkownicy Yoomoot mogą na przykład modyfikować wiadomości pozostawiane przez innych internautów - wszystko, by zaoferować jak najlepszą jakość dyskusji.

Obecnie Yoomoot odwiedza około tysiąc użytkowników dziennie, jednak zwycięstwo w konkursie z pewnością pozwoliłoby na jego szybszy rozwój. Internauci mogą wesprzeć projekt oddając na niego głos po przejściu na stronę konkursu. Niedawno polskie startupy prezentowały się również w San Francisco przy okazji imprezy TechCrunch Disrupt.

Czytaj także: Google+ to na razie najlepszy konkurent Facebooka


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy