Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Polska Szkoła: rusza pilotaż z narzędziami Microsoftu

19-02-2010, 12:26

Nauczanie na odległość polskiej młodzieży przebywającej za granicą jest celem programu "Polska Szkoła" w ramach inicjatywy edukacyjnej Microsoftu "Partnerstwo dla Przyszłości". Wczoraj zainaugurowano pilotaż tego programu. Ma on trwać do końca roku szkolnego 2010/2011 i objąć blisko 2 tys. uczniów na wszystkich poziomach nauczania.

Z barierami w nauczaniu na odległość wciąż muszą się zmagać dzieci, które wyjechały z rodzicami za granicę przed ukończeniem szkół w swoim kraju. Ministerstwo Edukacji Narodowej, chcąc im zapewnić odpowiedni dostęp do edukacji, opracowało wspólnie z firmą Microsoft portal e-learningowy, który pozwoli dotrzeć do dzieci w dowolnym miejscu na świecie.

Dzięki platformie będzie można prowadzić zdalne nauczanie dzieci w ramowym oraz uzupełniającym programie kształcenia z wykorzystaniem narzędzi Microsoft Office Communications. Proponowane rozwiązanie zastało dobrze przyjęte przez MEN.

Ważnym punktem projektu były testy platformy online. Miały one miejsce w grudniu 2009 roku. Dedykowany portal www.polskaszkola.edu.pl został poddany sprawdzianowi praktycznemu, a pierwszymi recenzentami byli polscy uczniowie mieszkający w Grecji. Na podstawie przeprowadzonych testów 11 stycznia tego roku rozpoczęto zdalne nauczanie z 8 przedmiotów dla pierwszych 24 dzieci – na co dzień mieszkańców takich krajów, jak Indonezja, Chiny, Japonia, Katar, USA i in.

>>> Czytaj: Comarch: Zdalna edukacja na Uniwersytecie Szczecińskim

Wczoraj, 18 lutego br., został oficjalnie zainaugurowany pilotaż programu, który potrwa do końca czerwca 2011 roku. Zgodnie z porozumieniem Microsoft jest odpowiedzialny za zapewnienie części technologicznej oraz dostarczenie najnowszej wiedzy na temat wykorzystania technologii informatycznych i komunikacyjnych w nauczaniu.

W ramach pilotażu powołano siedem grup od pierwszej klasy szkoły podstawowej do trzeciej klasy liceum. Każdy z uczniów w pierwszym etapie pilotażu będzie uczestniczyć w konsultacjach z jednego przedmiotu. W kolejnych miesiącach realizowania programu liczba godzin konsultacji oraz nauczanych przedmiotów będzie sukcesywnie rosnąć.

Dodatkowo uczniowie mają do dyspozycji materiały edukacyjne ze wszystkich nauczanych przedmiotów, które mogą pobierać ze strony internetowej www.polskaszkola.edu.pl. Każdy z nich ma także do dyspozycji własną przestrzeń dyskową, gdzie może przechowywać swoje prace zaliczeniowe oraz materiały dydaktyczne. Uczniowie "Polskiej Szkoły" będą również mieli możliwość korzystania ze stałych konsultacji online prowadzonych w czasie rzeczywistym.

Uzupełnieniem oferty edukacyjnej projektu będą internetowe koła zainteresowań. Pierwsze z nich – koło historyczne oraz informatyczne – zaczną działać jeszcze w tym miesiącu.

>>> Czytaj więcej o edukacji w DI

https://di.com.pl/news/29091,0,Comarch_Zdalna_edukacja_na_Uniwersytecie_Szczecinskim.html

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Microsoft