Polkomtel i P4 odpierają ataki UOKiK ws. telewizji mobilnej

08-10-2010, 08:05

Postępowanie antymonopolowe wszczęte przez Prezes UOKiK nie pozostało bez echa. Czterem operatorom telefonii komórkowej zarzuca się zawarcie porozumienia mającego skutkować ograniczeniem konkurencji na krajowym hurtowym rynku usług telewizji mobilnej. Polkomtel i P4 nie dają za wygraną, choć Play chce współpracować i udowadniać.

O sprawie pisaliśmy już w czerwcu br., gdy UOKiK rozpoczął kontrole u wszystkich czterech operatorów. UOKiK stwierdził, że brak współpracy z INFO-TV-FM (firmą, która wygrała konkurs na telewizję mobilną) to zmowa czterech największych operatorów.

>> Czytaj też: Telewizja mobilna: nowa oferta zachęci operatorów?

Sonda
Moim zdaniem ws. telewizji mobilnej:
  • UOKiK ma rację, to była zmowa operatorów
  • UOKiK nie ma racji - czysty brak zainteresowania rynkiem
  • To zależy od dowodów
wyniki  komentarze

Spółka Mobile TV została utworzona przez Polkomtel S.A., Polską Telefonię Cyfrową Sp. z o.o., Polską Telefonię Komórkową Centertel Sp. z o.o. i P4 Sp. z o.o. w związku z konkursem ogłoszonym przez Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Działalność statutowa Spółki Mobile TV przebiegała zgodnie z prawem. Należy podkreślić, że UOKiK sam wydał zgodę na jej utworzenie - wyrażoną w decyzji nr DKK-94/08 z dnia 5 grudnia 2008 r.

Polkomtel nie był przychylnie nastawiony podczas kontroli UOKiK i stwierdził, że w ten sposób chciano zmusić ich do współpracy z firmą, która wygrała konkurs - INFO-TV-FM. Polkomtel oświadczył ostatecznie, iż nie był i nie jest stroną porozumienia z innymi operatorami.

P4 będzie w pełni współpracować z Prezesem UOKIK w toku wszczętego postępowania antymonopolowego, aby w jeszcze szerszym zakresie przedstawić argumenty wskazujące na brak naruszenia prawa konkurencji przez Spółkę oraz ustosunkować się do zebranego przez Prezesa UOKIK materiału dowodowego na etapie postępowania wyjaśniającego - czytamy na blogu rzecznika prasowego sieci Play.

>> Czytaj też: Motorola wdroży sieć telewizji mobilnej w Polsce

Nadal nie wiadomo, jakie stanowiska prezentują pozostali założyciele Mobile TV, czyli Polska Telefonia Cyfrowa i PTK Centertel.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31