Wyróżnienia zostały przyznane przez Koalicję Antypiracką przedstawicielom jednostek Policji, które w 2016 roku wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, telewizyjnym i komputerowym.
reklama
"Złote Blachy" to nagrody Koalicji Antypirackiej przyznawane corocznie jednostkom Policji za osiągnięcia w zwalczaniu kradzieży dóbr własności intelektualnej i obronie praw autorskich. Koalicję tworzą trzy organizacje: Związek Producentów Audio Video (ZPAV), Stowarzyszenie Sygnał i BSA The Software Alliance.
Nagrodę wspólną za wysiłki w zwalczaniu cyberprzestępczości otrzymał od ZPAV Wydział dw. z Cyberprzestępczością KWP z s. w Radomiu oraz Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP, także w Radomiu. Policjanci zostali uhonorowani za umiejętność szerokiej analizy sposobów działania i współdziałania sprawców przestępstw naruszających prawa producentów muzycznych w cyberprzestrzeni, a także za efektywne zwalczanie piractwa fonograficznego.
Nagrodę wspólną za działania w zwalczaniu kradzieży dóbr własności intelektualnej od BSA otrzymał Wydział dw. z Cyberprzestępczością oraz Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie. Policjanci zostali uhonorowani za wysoki poziom profesjonalizmu w wykrywaniu przestępstw rozpowszechniania nielegalnych programów komputerowych oraz oszustw związanych z oferowaniem podrabianych programów komputerowych na portalach aukcyjnych, a także za skuteczność w zwalczaniu zjawiska dostarczania nielegalnego oprogramowania w przetargach publicznych.
Nagrodą wspólną za walkę z cyberprzestępczością Stowarzyszenie Sygnał uhonorowało Wydział dw. z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie oraz Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie. Wydział z Rzeszowa został wyróżniony za szczególne osiągnięcia w zwalczaniu kradzieży sygnału telewizyjnego. Wydział z Olsztyna uhonorowano za konsekwentne i skuteczne działania w zakresie zwalczania piractwa audiowizualnego.
Nagrodę Specjalną otrzymał prof. dr hab. inż. Jerzy Kosiński wraz z zespołem współpracowników z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie za konsekwentną działalność edukacyjną i dydaktyczną na najwyższym poziomie merytorycznym, w tym organizowanie konferencji szkoleniowych, publikacje dotyczące ochrony praw własności intelektualnej oraz aktywny udział w opracowaniu metod zwalczania naruszeń praw własności intelektualnej.
Nagrody rozdano podczas Gali, która odbyła się 31 marca w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*