Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Poland Prize przyciąga startupy z całego świata

29-01-2019, 22:37

Zbliża się półmetek programu przyciągania innowacyjnych przedsięwzięć do Polski. Do sześciu operatorów działających w ramach Poland Prize zgłosiło się do tej pory ponad tysiąc startupów z ponad 50 krajów – od Chin po Chile.

konto firmowe

reklama


Według ostatniego rankingu “CEOWORLD Magazine”, Polska jest drugim najlepszym do inwestowania i prowadzenia biznesu oraz siódmym najbardziej przyjaznym krajem dla startupów. Przy ustalaniu rankingu brano pod uwagę: inwestowanie w kapitał ludzki, potencjał i działania w zakresie badań, rozwoju oraz ich komercjalizacji, dostępność wysoko wyspecjalizowanych pracowników i naukowców oraz skuteczność polityki wykorzystania wspomnianych zasobów w budowaniu dobrobytu.

Doskonałą ilustracją dla tego typu zestawień są dane z programu Poland Prize, który skusił w kilka miesięcy grubo ponad tysiąc innowatorów chcących zmienić swoje nowatorskie pomysły w biznes właśnie w naszym kraju. Poland Prize jest częścią szerszego rządowego programu Start in Poland, który tworzy w Polsce warunki do rozwoju – od fazy inkubacji, przez rozwój, po ekspansję międzynarodową. 

W zeszłym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześciu operatorów, przed którymi postawiono zadanie przyciągnięcia nad Wisłę obiecujących zagranicznych startupów oraz osób z pomysłami na startup. Projekt kładzie szczególny nacisk na przygotowanie zagranicznego startupu do działania w Polsce.

Każdy z operatorów prowadzi niezależny program, specjalizując się w wybranych rynkach i branżach. Działania operatorów obejmują zasięgiem wszystkie kontynenty i perspektywiczne branże gospodarki tj. fintech, IT/ICT, data science, przemysł 4.0, biotechnologia, technologie medyczne oraz budownictwo, logistyka czy transport. 

Niezależnie od wybranego operatora każdy uczestnik programu ma zapewniony tzw. soft landing, czyli wsparcie pomostowe dla zespołów startupowych do momentu uzyskania możliwości otrzymania przez nie grantu. Osiedlaniu się twórców nowatorskich firm w Polsce pomoże tzw. dedykowana ścieżka wizowa oraz indywidualny opiekun, który wesprze cudzoziemca (językowo i merytorycznie) w codziennych wyzwaniach – zarówno tych związanych z pobytem w nowym kraju, jak i tych związanych z założeniem działalności gospodarczej, w kontaktach z urzędami czy bankami. Zapewni pomoc w rejestracji firmy i złożeniu wniosku o pozwolenie na pobyt czasowy. 

Proces akceleracyjny obejmuje usługi mentoringu, doradztwo księgowo-prawne, specjalistyczne doradztwo technologiczne oraz networking. Dużym atutem programu jest pomoc w pozyskiwaniu inwestorów, finansowania zewnętrznego, kooperantów oraz potencjalnych klientów. 

Źródło: PARP


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. Freepik



fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik