Aż 39% internautów chciałoby się przeprowadzić w przypadku otrzymania propozycji dobrze płatnej pracy poza miejscem zamieszkania. To o 1% mniej niż przed rokiem i aż o 9% mniej niż 2 lata temu. Jednocześnie znacząco zwiększył się odsetek Polaków szukających pracy w internecie.
reklama
Praca w innym mieście? Nie, dziękuję
Według badania przeprowadzanego przez Gemius dla Pracuj.pl, spada liczba osób, które byłyby chętne do podjęcia pracy w innym mieście. Dwa lata temu możliwość wyjazdu brało pod uwagę 48% badanych, natomiast w marcu 2009 liczba ta była o 9% niższa i wyniosła 39%.
Polacy mniej chętni do zmiany pracy
Sześć miesięcy później, w marcu 2009, liczba internautów zdecydowanie otwartych na nowe wyzwania zawodowe była już o 5% niższa. Wzrosła natomiast liczba respondentów, którzy wybrali odpowiedź "raczej nie" (z 14% do 19%).
"Większe przywiązanie do dotychczasowego miejsca pracy to naturalna reakcja na niepokojące doniesienia z rynku, takie jak wstrzymywanie produkcji przez duże zakłady czy grupowe zwolnienia" - komentuje Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj, do której należy portal Pracuj.pl.
Częściej szukamy pracy w internecie
Internet jest dla uczestników badania głównym źródłem informacji o nowych rekrutacjach. 57% pytanych twierdzi, że szukając zajęcia w sieci, oszczędza czas. Według internautów to także najwygodniejszy sposób poszukiwań oraz źródło najbardziej aktualnych ogłoszeń.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*