6 października rozpoczyna się kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania. Z tej okazji rusza również wielka akcja w całym naszym kraju. Organizatorzy chcą, aby jak najwięcej Polaków wzięło udział w różnego rodzaju wydarzeniach związanych z nauką programowania.
reklama
CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, w tym roku odbędzie się w dniach 6-21 października. W projekcie chodzi o to, aby w tym czasie zorganizować możliwie największą liczbę wydarzeń związanych z programowaniem dla jak największej liczby osób. Nie muszą to być profesjonalne warsztaty kodowania czy lekcje informatyki. Świetnym pomysłem jest również wieczór z grami planszowymi rozwijającymi logiczne myślenie, dyskusja o nowych technologiach, a nawet konkurs plastyczny czy pokaz filmu. Jest jeden warunek: wszystkie te wydarzenia powinny być – choćby luźno – powiązane z programowaniem.
Kolejny krok to rejestracja inicjatywy na stronie www.codeweek.eu/events. Po co rejestracja? Podczas każdej edycji CodeWeek europejskie państwa biorące w nim udział ścigają się o jak największą liczbę zorganizowanych wydarzeń. Tylko zarejestrowane wydarzenia biorą udział w wyścigu. W tym roku istnieje jeszcze szansa wygranej. W ubiegłym roku zajęliśmy drugie miejsce.
W Ministerstwie Cyfryzacji przygotowania do tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania idą pełną parą. Zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci pracowników i dla szkół. Minister Marek Zagórski rzucił też wyzwanie nam wszystkim oraz Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwu Przedsiębiorczości i Technologii, NASK Centralnemu Ośrodkowi Informatyki, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwu Edukacji Narodowej, aby te organizacje również zorganizowały warsztaty, lekcje, ćwiczenia.
W wyzwaniu, które oficjalnie nazywano #CodeWeekPLchallenge2018, mogą wziąć udział wszyscy – dziennikarze, urzędnicy, nauczyciele, bibliotekarze, sklepikarze, informatycy i lekarze. Jak to zrobić? Oto krótka instrukcja:
1. Zaplanujcie wydarzenie w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli między 6 a 21 października 2018 r.
2. Nagrajcie filmik, na którym opowiecie, co planujecie zrobić.
3. Oznaczcie go #CodeWeekPLchallenge2018 i wrzućcie na swój profil na Facebooku lub w innych mediach społecznościowych.
4. Rzućcie wyzwanie innym,
5. Zgłoście wydarzenie na www.codeweek.eu/events.
Scenariusze przykładowych zajęć, a także więcej informacji o tym dlaczego warto uczyć programowania i o samym Europejskim Tygodniu Kodowania, znajdziecie na stronie www.koduj.gov.pl
Pierwsze tysiąc zgłoszeń otrzyma Cody Roby – grę planszową, która ułatwia naukę kodowania i ćwiczy logiczne myślenie. Cody Roby pozwala wykorzystać naturalną skłonność do zabawy i zachęca do poznania tajników programowania. Możesz ją wykorzystać w trakcie zorganizowanych w ramach CodeWeek wydarzeń.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|