Pluskwa domowa - miejsce i oznaki bytowania: skuteczne odpluskwianie

09-05-2019, 17:31

Pluskwy domowe są pasożytami wysysającymi krew. Osiedlają się tam, gdzie śpią ludzie. Występują nie tylko w pościeli, w łóżkach lub na sofie. Kiedy człowiek śpi, pluskwy biegają po pokoju. Te owady ze względu na swój mały rozmiar (4-6 mm) i spłaszczony kształt ciała mogą żyć w każdym odosobnionym miejscu, w którym mogą się ukryć. Kolor pluskwy waha się od żółtego do czerwono-brązowego. W stanie całkowitego nasycenia krwią ich długość wzrasta do 9 mm, a brzuch nabiera coraz bardziej czarnego koloru.

pluskwa domowa

Gdzie gromadzą się pluskwy?

W ciągu dnia owady są z reguły ukryte: w szczelinach mebli, łóżek, w sofie, na antresoli, w szczelinach ścian, za cokołami, za dywanami, za obrazami, pod tapetą i tak dalej. Pluskwy domowe organizują swoje kolonie i gniazda w trudno dostępnych miejscach, w których nie pada światło dzienne. Owady można znaleźć głównie w pęknięciach za listwami przypodłogowymi, w pęknięciach parkietu, w zagłębieniach ścian, pod obudową mebli, w starych książkach, za dywanem, szafkami i innymi ukrytymi miejscami.

Nie znając dokładnej lokalizacji gniazd, trudno jest wykryć pluskwy w ciągu dnia. W nocy, gdy osoba śpi, pluskwa domowa wychodzi z ukrycia w poszukiwaniu pożywienia (ludzkiej krwi). Szybko włączając światło, można zobaczyć pluskwy na łóżku, pościeli, na ścianach. Obecnie usuwanie pluskiew Warszawa przeprowadza jedną z najskuteczniejszych metod, dzięki czemu można pozbyć się problemu raz na zawsze.

Oznaki bytowania pluskiew w mieszkaniu?

Określenie obecności pluskiew może również wynikać z pośrednich objawów, takich jak małe czerwone plamy krwi pojawiające się rano na prześcieradle. Wielokrotne ukąszenia na ciele wskazują również na pojawienie się pluskiew. Ciemne plamki odchodów i pluskwy można znaleźć w miejscach ich akumulacji. Ukąszenia pluskwy są prawie bezbolesne, ponieważ ślina owada ma właściwości znieczulające. Ukąszenia powodują podrażnienia skóry, swędzenie, a nawet pieczenie. Może to wywołać reakcję alergiczną (duże pęcherze i obrzęk). Pluskwy domowe roznoszą różne choroby, dlatego odpluskwianie jest konieczne.

Ukąszenia pluskwy są często mylone z ukąszeniami komarów lub reakcją alergiczną. Typowym wyznacznikiem są ułożonych w rzędzie 3-5 ugryzień, jest to charakterystyczny znak, że ktoś został ugryziony przez pluskwy. Głodna pluskwa może zaatakować człowieka nawet w ciągu dnia. Nie jest rzadkością, że pluskwy można znaleźć w samochodzie. Proces karmienia owada trwa 10-15 minut i zwykle występuje raz dziennie. W przypadku stwierdzenia bytowania pluskiew w swoim aucie, również niezbędne będzie odpluskwianie.

Owady potrzebują krwi na wszystkich etapach rozwoju, od larw do dorosłych osobników. W razie potrzeby pluskwy mogą głodować przez kilka miesięcy. W przypadku jednego ugryzienia pluskwa może wypić objętość krwi dwukrotnie większą niż jej waga. Głównie żywią się ludzką krwią, ale czasami mogą wypijać krew zwierząt i ptaków.

Długość życia pluskiew

Żywotność pluskiew wynosi około 15 miesięcy, podczas których może złożyć kilkaset jaj. Istnieją informacje, że w stanie snu żyją przez wiele lat i budzą się, gdy wyczuwają obecność człowieka. Gdy temperatura spadnie poniżej zera, owady zamarzają, a po rozmrożeniu ożywają. Larwy lub dorosłe pluskwy domowe pozostają przy życiu nawet po wystawieniu na działanie mrozu. Pluskwy żyją w naturze, w gniazdach ptaków lub norach zwierząt.

Walka z pluskwami ludowymi metodami jest bezużyteczna. Ultradźwięki i odstraszacze na nie działają. Związki chemiczne dostępne w sklepach nie uratują przed pluskwami, ponieważ nie zabijają jaj pluskiew lub nie są w ogóle skuteczne, tylko pogorszą sytuację, ponieważ pluskwy będą rozrzucone po całym mieszkaniu. Profesjonalne i dające gwarancję powodzenia usuwanie pluskiew Warszawa wykonuje po otrzymaniu zgłoszenia od klienta.

Skuteczne odpluskwianie w Warszawie

Walkę z pluskwami należy zacząć od dokładnego wysprzątania mieszkania, przejrzenia pościeli i łóżek.Trzeba zastosować odkurzanie, nie tylko podłogi, ale także wszystkich zakamarków, mebli tapicerowanych, materacy. Stosowanie środków chemicznych na własną rękę, jest nieopłacalne, lepiej wezwać firmę, która przeprowadzi profesjonalne odpluskwianie. Specjaliści najczęściej wykorzystują metodę zamgławiania ULV, która przynosi pożądane rezultaty w postaci eliminacji pluskiew. Co jest ważne, ta metoda nie jest szkodliwa dla człowieka.

Odpluskwianie polega na rozprowadzaniu specjalnie przygotowanej cieczy (mikrokapsułki z wodą) przy użyciu zamgławiacza.Tworzące się niewielkie krople dostają się do każdej szczeliny, dając gwarancję, że preparat wejdzie w każde miejsce bytowania pluskwy domowej. Takie środki biobójcze zapewniają efektywne usuwanie pluskiew Warszawa eliminuje również młode owady, które wydostają się z jajeczek. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda na pozbycie się pluskiew z każdego pomieszczenia.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag pluskwytag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Executiumfot. Altumcodefot. CottonbroRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: