Plus przejdzie w obce ręce?

Dziennik.pl 02-11-2010, 16:28

Negocjacje w sprawie kupna polskiego Polkomtelu - właściciela sieci Plus - mają się zacząć jeszcze przed końcem roku. Ostatnio operator był wyceniony na 3,7 mld euro.

Kupnem polskiego Polkomtelu jest zainteresowany szwedzko-fiński koncern Telia Sonera. Według strony szwedzkiej początek negocjacji jest przewidywany jeszcze przed końcem roku. W 2008 roku, gdy duńska firma telekomunikacyjna TDC sprzedała swój 25-proc. udział w Polkomtelu, operator był wyceniony na 3,7 mld euro.

FT sądzi, że prywatne spółki kapitałowe mogą jako jedyne stanąć do przetargu, ponieważ nie zanosi się na to, by z ofertami wystąpił któryś z dużych europejskich inwestorów branżowych. Tym samym dla spółek kapitałowych może to być jedna z największych transakcji w Europie od trzech lat.

Brytyjski operator telefonii komórkowej Vodafone, który swego czasu miał ambicje przejęcia Polkomtelu, jest obecnie gotów odsprzedać swój udział, ponieważ w dążeniu do zmaksymalizowania zwrotów dla swoich inwestorów odsprzedaje mniejszościowe udziały w zagranicznych spółkach. Oficjalnie Vodafone nie potwierdza tych doniesień.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Plus przejdzie w obce ręce. Kto chce przejąć polskiego operatora?

PAP

dziennik.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy