Plotery fotograficzne - poznaj 2 sposoby na ich wykorzystanie

20-06-2020, 06:56

Nowoczesne technologie dają nam ogromne możliwości w dziedzinie jakości grafiki. Jest to widoczne nie tylko w grach komputerowych i filmach, gdzie często nie wiemy który element jest realny. Także branża reklamowa i artystyczna chętnie sięgają po nowoczesne rozwiązania, dzięki którym ich produkty stają się bardziej atrakcyjne. Urządzeniem, które pomoże niezwykle dokładnie oddać barwę i kształt pracy, są plotery fotograficzne. W jaki sposób wykorzystać drzemiące w nich możliwości?

  • plotery fotograficzne do drukowania plakatów,

  • plotery fotograficzne dla artystów.

plotery fotograficzne

Plotery fotograficzne do drukowania plakatów

W branży reklamowej foldery, plakaty i ulotki to jedne z podstawowych narzędzi. To dzięki nim łatwiej można dotrzeć do klienta i przekazać mu najważniejsze treści. Czym bardziej wyraziste kolory i prosty przekaz rzucający się w oczy, tym te produkty okażą się skuteczniejsze. To samo dotyczy etykiet i opakowań.

W branży reklamowej przede wszystkim liczy się czas. W związku z tym plotery fotograficzne to rozwiązanie na miarę tych potrzeb. Wysokiej klasy urządzenia drukują z szybkością nieosiągalną dla standardowych drukarek. Dodatkowo mogą wykonywać nadruki na niemal dowolnym podłożu. Wystarczy wybrać śliski i błyszczący papier do ploterów fotograficznych, żeby ulotki były bardziej praktyczne i efektowne.

W branży reklamowej sprawdzi się także dowolność jeśli chodzi o formaty druków. Urządzenia mogą obsługiwać materiał o wielkości A0 i mniejszy. Dzięki temu można nie tylko drukować niewielkie ulotki i broszury, ale także transparenty i plakaty. Sprawdzi się to także podczas planowania wydarzeń plenerowych czy innych akcji mających zapewnić widoczność.

Plotery fotograficzne dla artystów

Czy artyści w swojej pracy mogą potrzebować druku cyfrowego? Dlaczego nie. Wysokiej klasy ploter fotograficzny hp sprawdzi się w czasie drukowania zdjęć. Może służyć w zakładach fotograficznych i innych podobnych punktach. Ploter może też służyć do powielania oryginalnych zdjęć lub plakatów artystycznych. W czasie wystawy prac mogą one stanowić formę promocji lub trafić do sprzedaży.

Artyści i fotograficy z pewnością docenią dokładność ploterów fotograficznych. Urządzenia zazwyczaj wyposażone są w kilka tonerów z tuszami, dzięki czemu mogą z ogromną dokładnością oddać odcień zdjęcia. Dzięki temu nawet drobne niuanse i celowe przebarwienia będą widoczne na kopii. Urządzenia obsługują też wiele typów plików graficznych, dzięki czemu można z łatwością drukować prace wykonane w komputerowych programach graficznych.


Następny artykuł » zamknij

Komu medale Ekstraklasy?Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag plotery fotograficznetag nols
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: