PLNOG 8 - podsumowanie

PATRONAT MEDIALNY 26-03-2012, 18:46

5-6 marca 2012 w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się ósma edycja Polish Network Operators’ Group Meeting - kultowego już spotkania ludzi odpowiedzialnych za tworzenie, utrzymanie i rozwój sieci teleinformatycznych w Polsce. Marcowe spotkanie zgromadziło ponad 700 inżynierów i administratorów sieci, osób odpowiedzialnych za infrastrukturę, monitoring, utrzymanie i wydajność sieci oraz tych, którzy decydują o wdrożeniu nowych rozwiązań sieciowych.

Tematami przewodnimi konferencji były: cloud, data centers oraz streaming. Podczas konferencji można było wysłuchać wykładów wielu specjalistów i osób popularnych w branży, z Polski i zza granicy, między innymi: Ivana Pepelnjaka, Merike Kaeo, Jana Zorz czy też Piotra "VaGli" Waglowskiego. Gościem specjalnym była Anna Streżyńska, która do 1 lutego pełniła obowiązki prezesa UKE i z którą można było spotkać się na panelu dyskusyjnym pod tytułem Współpraca ISP z administracją publiczną.

Oprócz dwóch dni wykładów i paneli dyskusyjnych uczestnicy mieli okazję poznać się w mniej oficjalnej atmosferze w trakcie wieczornego spotkania integracyjnego, które odbyło się w Klubie Arco. W trakcie spotkania wieczornego na gości czekało mnóstwo atrakcji, między innymi tory bowlingowe, parkiet taneczny, wyspy z egzotycznymi kuchniami świata, Latte Art, piłkarzyki, rzutki i wiele innych. Również w trakcie konferencji nie zabrakło rozrywek – przez cały czas jej trwania uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach przygotowanych zarówno przez organizatorów, jak i firmy sponsorskie. Jako nagrodę można było zdobyć między innymi PSP, konsole do gier, aparaty fotograficzne, gadżety PLNOG oraz wszelkiego rodzaju sprzęty gospodarstwa domowego.

Ósma edycja konferencji nie odbyłaby się bez wsparcia ze strony sponsorów. W tym roku diamentowym sponsorem była firma Cisco Systems Poland, która również wsparła organizację konferencji jako partner technologiczny. Sponsorzy platynowi: Brocade, C&C Solution Partner, Huawei oraz ZTE. Sponsorzy złoci: Arbor, Axence, Ekinops, Extreme, Fortinet, GTS, HP, Nangu.tv, Netiona, Safe Computing, Salumanus, Tellabs oraz Zycko. Sponsorzy srebrni: Grupa Allegro, Ancotel, APC, Edge-core, Falesia Systemy, iStream, Metroport, PLIX, S4Tech, Software Mind oraz firma Vector. Natomiast sponsorami brązowymi były firmy: 3s Śląskie Sieci Światłowodowe oraz Telekomunikacja Polska.

Organizatorzy (Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA) chcieliby serdecznie podziękować wszystkim za uczestnictwo w konferencji oraz możliwość rozwoju inicjatywy w bardzo dynamiczny sposób dzięki zaangażowaniu uczestników, sponsorów oraz partnerów, którymi są: CCIE.PL, CONFidence oraz EuroNOG.

Kolejna, dziewiąta już edycja PLNOG odbędzie się 22-23 października 2012 w Krakowie. Więcej informacji na temat kolejnego spotkania już wkrótce na stronie plnog.pl, tam również znaleźć można zdjęcia z ostatniej edycji, niedługo ukażą się też materiały wideo.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag PLNOGtag patronat DItag konferencje
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy