Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Plextor EX1 – przenośny dysk SSD, który schowasz w kieszeni

10-11-2016, 15:54

Estetyczne wykonanie, miniaturowe rozmiary, szybki transfer danych i złącze USB typu C. To najważniejsze cechy nowego przenośnego dysku SSD Plextor EX1 według jego twórców.

Plextor EX1 to rozwiązanie dedykowane osobom, które cenią sobie mobilność pamięci flash, ale ich pojemność i oferowane prędkości są dla nich niewystarczające. Urządzenie umożliwia odczyt danych z prędkością do 550 MB/s, a ich zapis wynosi do 500 MB/s. Dysk wyposażono w złącze USB typu C. Za transfer plików odpowiada standard USB 3.1 gen 2. Dysk charakteryzuje się współczynnikiem MTBF (mean time between failures – średni czas pomiędzy awariami) wynoszącym 1,5 miliona godzin.

Plextor EX1 waży 30 gramów, a jego wymiary to 101,2 x 31,6 x 8,7 mm. Można go przenosić tak samo wygodnie, jak tradycyjne pamięci USB. Urządzenie pracuje bezgłośnie, nie przegrzewa się i jest odporne na wstrząsy. Obudowa dysku posiada opływowe kształty i dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: złotym i srebrnym. O pracy urządzenia informuje niebieskie podświetlenie LED znajdujące się na jednym z boków. 

Plextor EX1 wspiera technologię OTG. Dzięki temu może być używany jako dodatkowa pamięć w smartfonach i tabletach. W zestawie dołączono przejściówkę z USB z typu C na tradycyjne złącze typu A oraz etui na dysk.

Urządzenie jest dostępne w wersjach dysponujących 128 GB, 256 GB lub 512 GB pamięci. Dysk jest objęty 5-letnią gwarancją. Sugerowane ceny detaliczne poszczególnych wariantów wynoszą odpowiednio: 344 zł, 516 zł i 920 zł brutto.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik


Tematy pokrewne:  

tag SSDtag Plextortag hardwaretag dyski przenośne