Plastry antykoncepcyjne - wady i zalety

15-04-2020, 06:25

W ostatnim czasie coraz więcej osób sięga po plastry antykoncepcyjne, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe zalety i wady plastrów antykoncepcyjnych.

Co warto wiedzieć?

Plastry antykoncepcyjne są jedną z najnowocześniejszych metod antykoncepcji dla kobiet. Ich olbrzymia popularność wynika nie tylko z łatwości stosowania, ale również z dużej skuteczności w działaniu. Pamiętać należy jednak o tym, że każdy środek antykoncepcyjny ma nie tylko same zalety, ale również kilka wad z którymi koniecznie trzeba się zapoznać.

plaster antykoncepcyjny

Jaka jest skuteczność plastrów antykoncepcyjnych?

Jak wspomniano powyżej plastry antykoncepcyjne mogą pochwalić się bardzo wysoką skutecznością w zapobieganiu ciąży, dlatego też z roku na rok coraz więcej kobiet korzysta z ich olbrzymiego potencjału. Jeżeli chodzi o wskaźnik Pearla, to mieści się on w przedziale od 0,59 do 0,99 (przy prawidłowym stosowaniu). Wymieniony wskaźnik Pearla najprościej rzecz mówiąc wyznacza stosunek liczby niezamierzonych poczęć bezpośrednio do liczby badanych cykli przy wybranej metodzie antykoncepcji.

Jakie zalety?

Jedną z największych zalet plastrów antykoncepcyjnych jest oczywiście prostota ich użycia. Jeden plaster nakleja się raz w tygodniu, dzięki czemu będzie on samodzielnie wytwarzać hormony zapobiegające ciąży. Konieczność zmiany plastra raz w tygodniu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę na przykład konieczność codziennego stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych kobiet, które są aktywne zawodowo. Nowoczesne plastry Evra zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zapewnić kobiecie pełną swobodę ruchów. Plastry wykonane są z materiałów odpornych na promieniowanie słoneczne, dlatego też nie ma potrzeby ich zakrywania.

Dlaczego warto?

Jedną z kluczowych zalet plastrów antykoncepcyjnych jest także to, że ich stosowanie nie ma żadnych negatywnych wpływów na prawidłowe funkcjonowanie organizmu kobiety. Po plastry antykoncepcyjne powinny sięgnąć przede wszystkim te kobiety, które stosują alternatywne środki antykoncepcyjne i mają mniejsze lub większe problemy z układem pokarmowym. Warto wspomnieć także i o tym, że nawet w przypadku biegunki albo wymiotów plastry w dalszym ciągu spełniać będą swoje kluczowe zadania.

Jakie wady?

Jedną z wad plastrów antykoncepcyjnych może okazać się to, że wywołują one niepożądane reakcje alergiczne skóry. Kobiety, które decydują się na tego typu antykoncepcje powinny pamiętać o tym, aby dbać o swoją skórę. Na obszarach skórnych, na które nakleja się plastry nie można nakładać kremów, pudrów i specjalnych olejków. W niektórych przypadkach stosowanie plastrów antykoncepcyjnych może przyczynić się do zmniejszenia ochoty na współżycie seksualne ze swoim partnerem. Aby uniknąć problemów z odklejaniem warto postawić na oryginalne plastry Evra. Producenci cały czas udoskonalają swoje produkty, dlatego też z plastrów bez żadnego problemu można korzystać nawet w czasie kąpieli. Dla niektórych kobiet wadą mogą okazać się również walory estetyczne.

Kto nie może korzystać z plastrów antykoncepcyjnych?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie kobiety mogą skorzystać z plastrów antykoncepcyjnych. Według zaleceń producenta z plastrów antykoncepcyjnych powinny zrezygnować kobiety powyżej 45 roku życia. Kolejnym czynnikami wykluczającymi oprócz wieku jest otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby wieńcowe oraz palenie papierosów.

Źródło: Plastry Evra - Medyk.Online

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag plastry antykoncepcyjne

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.