PlaceChallange w Dolinie Krzemowej

07-03-2012, 21:17

Najbliższe dwa dni Polska będzie reprezentowana przez Marcina Boreckiego z PlaceChallenge w Dolinie Krzemowej podczas konferencji Launch Festival. Borecki pokaże, nad czym pracował wraz ze swoim zespołem przez ostatnie 10 miesięcy.

Konferencja Launch Festival to projekt Jasona Calacanisa, organizatora wydarzenia TechCrunch 40/50, które przyczyniło się do sukcesu takich projektów, jak DropBox, Mint, yammer, TripIt czy Powerset, w efekcie końcowym zdobyły one dofinansowanie rzędu 5 miliardów dolarów.

Obecnie jego najnowszy projekt to konferencja Launch Festival, która ma za zadanie pomóc młodym firmom w uruchomieniu ich biznesu w Krzemowej Dolinie.

PlaceChallenge
fot. - PlaceChallenge
Konferencja jest podzielona na trzy części: Launch 1.0 - konkurs dla projektów, które są kompletnie nowe na rynku i nigdy wcześniej nie były opisywane w żadnych mediach, blogach itp. Przedstawiciele projektu muszą zaprezentować działające demo produktu. Launch 2.0 - konkurs dla projektów, które miały już swój oficjalny start, ale chcą się pochwalić czymś nowym, na przykład nową wersją aplikacji mobilnej lub dodatkowymi funkcjami w serwisie. Demo Pit - konkurs, dla projektów, które chcą zaprezentować swój projekt wśród setek inwestorów oraz aniołów biznesu. Najlepsze projekty będą prezentowane na scenie.

Czytaj też: HardGAMMA Ventures inwestuje w Showroom

W ramach konferencji projekt Marcina Boreckiego zdobył dofinansowanie dzięki decyzji rady sędziowskiej, która oceniła PlaceChallenge jako 1 z 10 najciekawszych projektów wśród setek zgłoszonych z całego świata. Przez dwa dni, tj. 7 i 8 marca, Borecki będzie prezentował dotychczasowe dokonania projektu, zespół oraz model biznesowy. Dodatkowo będzie pokazywał gry, jakie rozegrał w Nowym Jorku oraz Seattle.

Gościem specjalnym konferencji będzie Shimon Peres, prezydent Izraela, który przyjedzie 7 marca. Wystąpienie to będzie częścią jego podróży do Krzemowej Doliny. Jason Calacanis oraz Yossi Vardi poinformowali, że w ramach wystąpienia przeprowadzą panel dyskusyjny. Shimon Peres zapowiedział również, że będzie chciał odwiedzić stoiska projektów, które przyjechały z całego świata - wśród nich jest również PlaceChallenge.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy