PIT-37 bez podpisu elektronicznego

13-03-2009, 08:18

Doczekaliśmy się. Ministerstwo Finansów zrezygnowało z wymogu posiadania bezpiecznego podpisu elektronicznego, by móc przez internet przesłać zeznanie podatkowe.

Na korzystne dla podatników zmiany musieliśmy sporo czekać. W grudniowej nowelizacji ordynacji podatkowej nie znalazły się rozwiązania, na jakie czekaliśmy, czyli zmiana procedury składania zeznania rocznego przez internet. Ministerstwo Finansów dojrzało jednak do tego, by ułatwić nam życie.

Sonda
Czy zmiany w Ordynacji podatkowej zwiększą zainteresowanie elektronicznymi rozliczeniami?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Od 1 marca każdy podatnik może złożyć PIT-37 drogą elektroniczną bez konieczności posiadania bezpiecznego podpisu elektronicznego. Resort finansów poinformował także, na jakiej podstawie weryfikowana będzie prawdziwość składanych zeznań - będą to imię, nazwisko, data urodzenia, numery NIP oraz PESEL, a także wysokość osiągniętego w 2007 roku przychodu.

Podczas elektronicznego składania zeznania podatnik otrzyma numer referencyjny, na podstawie którego wydane zostanie urzędowe potwierdzenie przyjęcia zeznania - informuje Gazeta Prawna.

Ministerstwo poinformowało także, że osoby, które kupiły bezpieczne podpisy elektroniczne, by móc elektronicznie rozliczyć się z urzędem skarbowym, nie mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów. Resort uzasadnił, że podpis ten służy także do kontaktów z innymi instytucjami. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, planowana jest także akcja informacyjna.


Źródło: Gazeta Prawna
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy