Piłkochwyty i siatki sportowe - jak wybrać?

25-01-2021, 12:40

Boiska sportowe to doskonałe miejsca do rekreacji dla starszych i młodszych. Trzeba jednak pamiętać, że przemieszczające się z dużą prędkością piłki mogą stanowić poważne zagrożenie dla otoczenia. Aby mu zapobiec i zwiększyć komfort gry, stosuje się specjalne piłkochwyty na boiska oraz siatki sportowe. Dowiedz się więcej na ich temat i sprawdź, co wybrać.

Siatki sportowe, czyli co?

Kiedy ktoś wspomina o siatkach sportowych, pierwsze skojarzenie to oczywiście te, które wydzielają poszczególne strefy boiska podczas gry w siatkówkę czy tenisa. Warto jednak wiedzieć, że lista rozwiązań dostosowanych do potrzeb obiektów rekreacyjnych jest znacznie dłuższa.

Dużą grupę produktów stanowią przede wszystkim siatki sportowe, które pełnią funkcje ochronne. Są potrzebne zarówno wewnątrz budynków, jak i do zabezpieczenia obiektów rekreacyjnych „pod chmurką”.

Sprawdź producenta siatek sportowych sieci-siatki.pl

Piłkochwyty na boiska

Na boiskach zewnętrznych są potrzebne przede wszystkim piłkochwyty. Ich zadaniem jest oczywiście stłumienie uderzenia piłki i zapobiegnięcie jej wydostaniu się poza teren boiska. To bardzo ważne, ponieważ lecąca z dużą prędkością piłka no nogi, do siatkówki czy do tenisa może np. uderzyć przypadkowego przechodnia lub uszkodzić mienie – np. wybić szybę w pobliskim budynku czy zniszczyć samochodowe lusterko.

Piłkochwyty powinny mieć odpowiednią wysokość – tak, aby wyłapały nawet najwyżej szybującą piłkę. Najczęściej ogrodzenia tego typu mają od 6 do 8 m. Warto pamiętać, że powstają również piłkochwyty do szkoły i innych obiektów, przeznaczone do stosowania wewnątrz budynku. Są potrzebne np. wówczas, gdy na hali sportowej jest wydzielone miejsce dla widzów.

Siatki na boisko

Siatki na boisko mogą zabezpieczać również inne elementy – na przykład wnęki okienne w halach sportowych, a także sufity czy elementy oświetlenia. Przy ich pomocy można również wygradzać poszczególne strefy boisk – to duże ułatwienie wówczas, gdy na jednej sali trenuje kilka grup zawodników. Rozsunięcie siatek zapewni jasny i bezpieczny podział przestrzeni oraz wysoki komfort gry.

Piłkochwyt na boisko

Jaka siatka na piłkochwyt i do innych zadań na terenie obiektów sportowych?

Pierwszą i podstawową kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu siatki na boisko jest materiał jej wykonania. 

– Siatki na boisko i piłkochwyty mogą powstawać zarówno z polipropylenu, jak i polietylenu – wyjaśnia ekspert Sieci-siatki.pl, firmy działającej jako producent siatek sportowych. – Polietylen lepiej sprawdza się na boiskach zewnętrznych, z uwagi na lepsze zabezpieczenie przed wilgocią i promieniowaniem UV. Na wewnętrznych halach można z powodzeniem zastosować siatki polipropylenowe – podpowiada.

Poza materiałem wykonania należy zwrócić uwagę na kwestie takie jak:

  • gęstość oczek siatki – powinny być tym drobniejsze, im mniejsza piłka jest wykorzystywana do gry; przykładowo piłkochwyty na lodowisko powinny mieć oczka ok. 20 x 20 mm, które wychwycą krążki hokejowe, a już na boiska do piłki nożnej wystarczy siatka 10 x 10 cm;
  • kolorystyka – jest ważna z estetycznego punktu widzenia, a do wyboru jest wiele opcji,
  • sposób montażu – można zdecydować się np. na obszycie siatki, tak aby było ją łatwiej rozciągnąć na terenie hali sportowej.

Najlepiej przy doborze siatek sportowych skonsultować się bezpośrednio z ich producentem. Specjalista pomoże skompletować piłkochwyty i inne rozwiązania, które zwiększą bezpieczeństwo rozgrywek.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag siatki sportowetag piłkochwyttag nols
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: