Już niebawem 15 i 16 kwietnia Polska stanie się światową stolicą informacji. Na organizowanej w Warszawie konferencji “Polish IA Summit” międzynarodowi eksperci zaprezentują innowacyjne rozwiązania technologiczne (m.in. Microsoft Surface czy interaktywne Avatary Video) i podyskutują na temat współczesnych praktyk wizualizacji architektury informacji.
reklama
Ludzka percepcja z trudnością potrafi podołać natłokowi i chaosowi informacji w wirtualnej przestrzeni. Dobra organizacja treści zamieszczonych w sieci i skuteczna nawigacja stanowią podstawę do usprawnienia pracy z internetem. Efektywny przekaz informacji wiąże się z nadaniem im odpowiednich nazw i systemu odnośników.
Nawigacja wśród informacji to w Polsce wciąż mało znana dziedzina, jednak wzbudza coraz większe zainteresowanie. Rynek usług interaktywnych jest już na tyle dojrzały, że polscy specjaliści potrzebują dostępu do nowych rozwiązań w zakresie poruszania się po przestrzeni informacyjnej – mówi dr Stanisław Skórka z Akademii Ekonomicznej w Krakowie, jeden z organizatorów. – Podczas konferencji, w jednym miejscu i czasie, spotkają się wybitni naukowcy, doświadczeni praktycy oraz wszyscy zainteresowani tematyką Architektury Informacji. Konferencja jest szansą na ekspercką debatę – dodaje.
Organizatorem panelu jest UseLab, niezależna firma naukowo-doradcza. Podczas pierwszej konferencji, która ma być początkiem cyklicznej imprezy, chcemy głównie zająć się: aspektami usystematyzowania wiedzy na temat przetwarzania informacji przez człowieka, zastosowania tej wiedzy w systemach informatycznych i przestrzeni miejskiej. Interesują nas takie elementy, jak poznawcze przetwarzanie informacji, kategoryzowanie informacji, poprawne stosowanie typografii oraz wizualizacji złożonych systemów informatycznych – podsumowuje organizator.
Wśród zaproszonych gości konferencji znajdują m.in. prof. Eric Reiss (Dania) - wielka postać w społeczności architektów informacji, prezes Euro IA Summit; James Kalabach, jeden z twórców społeczności IA w Niemczech i autor książki Designing Web Navigation, a także Andrea Resmini (Włoszka, zasiada w Radzie Nadzorczej Information Architecture Institute).
Polskę reprezentować będą eksperci od spraw UX i AI, m.in. prof. Andrzej Nowak, dyrektor Instytutu Społecznej Psychologii Internetu i Komunikacji w SWPS i kierownik Katedry Badań Układów Złożonych przy SPIK-u oraz Tomasz Kopacz Senior - Architect Evangelist Microsoft. Do dyskusji zaproszono także blogerów i ekspertów z dziedziny usability: Marka Kasperskiego, Joannę Kotalę oraz Jakuba Andrzejewskiego.
Motywem przewodnim pierwszego w Polsce międzynarodowego Zjazdu Architektów Informacji jest proste hasło: wiele koncepcji – jedna idea. Stąd do udziału w panelu przystąpić mogą zarówno teoretycy, jak i praktycy, czyli wszyscy, którzy interesują się architekturą informacji w systemach informatycznych i przestrzeni miasta i chcieliby na ten temat podyskutować.
Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2010 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego na Starym Mieście w Warszawie. Więcej informacji o konferencji i biletach wstępu znajduje się na stronie zjazdu: www.polishiasummit.com.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*