Celem tego wydarzenia jest stymulacja rozwoju technologii opartych o dane pochodzące z satelitów obserwacyjnych. Do poszukiwania rozwiązań dopasowanych do potrzeb trzech polskich regionów organizatorzy zapraszają zespoły specjalizujące się w wykorzystywaniu danych pochodzących z satelitów obserwacji Ziemi (EO). Rejestracja zespołów możliwa przez stronę projektu do 4 listopada.
reklama
Poszukiwanie nowych pomysłów na wykorzystywanie otwartych danych satelitarnych EO programu Copernicus, tworzenie aplikacji dopasowanych do potrzeb związanych z realizacją inteligentnych specjalizacji regionów (RIS) dla konkretnych miejsc w Polsce, udział w rywalizacji z najlepszymi zespołami inżynierów i programistów oraz możliwość włączenia do specjalnego programu akceleracyjnego – to wszystko czeka na uczestników pierwszego w Polsce Copernicus Hackathon, który stanowi część programu wsparcia startupów przez Unię Europejską.
Wydarzenie odbędzie się w Lublinie, Krakowie i Warszawie. W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno zespoły ze środowisk akademickich, jak i biznesowych. W każdym z miast jury wyłoni po jednej najmocniejszej ekipie. Spośród tej trójki eksperci wybiorą najlepszy projekt, a zwycięzcy zyskają możliwość udziału w specjalnym programie akceleracyjnym Copernicus.
Każdy z jednodniowych hackathonów będzie podzielony na dwie fazy. W części warsztatowej eksperci z Astri Polska oraz Instytutu Geodezji i Kartografii będą dzielić się wiedzą nt. korzystania z danych Earth Observation. W drugiej – projektowej, uczestnicy będą opracowywać pomysły biznesowe dla wybranego zagadnienia.
Tematyka hackathonów jest różna w zależności od inteligentnych specjalizacji każdego z regionów. Uczestnicy mogą więc wybrać temat najbardziej odpowiadający ich zainteresowaniom – i tym samym wybrać miasto, w którym przystąpią do konkursu.
8 listopada w Lublinie ekipy będą poszukiwać rozwiązań dla obszarów związanych z biogospodarką, medycyną i zdrowiem, informatyką i automatyką oraz energetyką niskoemisyjną. Dzień później w Krakowie tematyka hackathonu skupi się wokół nauk o życiu (life sciences), energetyki zrównoważonej, technologii informacyjnych i czasu wolnego.
Ostatnia odsłona pierwszej części polskiego Copernicus Hackathon odbędzie się w Warszawie 10 listopada, a dotyczyć będzie bezpiecznej żywności, inteligentnych systemów zarządzania oraz wysokiej jakości życia. W każdym mieście zespoły będą mogły stworzyć rozwiązania w zadaniu otwartym, a więc nie ograniczając się wyłącznie do wyszczególnionych tematów.
Spośród trzech najlepszych ekip 17 listopada w Warszawie komisja konkursowa wybierze najbardziej obiecujący projekt, którego autorzy zyskają szansę wejścia do programu akceleracyjnego Copernicus. Program ten pomaga przedsiębiorcom rozwijać ich projekty, a także pozyskać środki na realizację oraz komercjalizację rozwiązań. Na pozostałych uczestników Copernicus Hackathon czekać będą nagrody dodatkowe.
W Europie organizuje się 20 konkursów z cyklu Copernicus Hackathon. Wyzwanie łączy IT deweloperów i ekspertów doświadczonych w wykorzystywaniu danych satelitarnych w celu współpracy przy opracowywaniu nowego oprogramowania opartego na programie Copernicus, który dostarcza aktualnych informacji dotyczących m.in. stanu lądów, wód, atmosfery, zmian klimatu, sytuacji kryzysowych i klęsk żywiołowych oraz bezpieczeństwa.
Lublin – 8.11.2018
Tematyka:
- Biogospodarka Medycyna i zdrowie
- Informatyka i automatyka Energetyka niskoemisyjna
- Zadanie otwarte
Kraków – 9.11.2018
Tematyka:
- Nauki o życiu (life sciences)
- Energia zrównoważona
- Technologie informacyjne i komunikacyjne
- Przemysły kreatywne i czasu wolnego
- Zadanie otwarte
Warszawa – 10.11.2018
Tematyka:
- Bezpieczna żywność
- Inteligentne systemy zarządzania
- Wysoka jakość życia
- Zadanie otwarte
Finał: Warszawa – 17.11.2018
Źródło: Copernicus Hackathon
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|