Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Pierwsze zyski kwartalne Groupona

15-05-2012, 11:35

Groupon do tej pory przekazujący zwykle negatywne informacje, tym razem bardzo pozytywnie zaskoczył akcjonariuszy. Spółka poinformowała o pierwszym zysku kwartalnym w swojej krótkiej historii.

Cena akcji Groupona wzrosła o około 18% podczas poniedziałkowej sesji, gdy koncern pochwalił się dobrymi wynikami finansowymi (zob. Reuters, Groupon makes first profit, shares surge). Inwestorzy zaczynali już tracić wiarę w internetową spółkę, która tylko w tym roku straciła połowę swojej giełdowej wartości.

Czytaj także: Groupon słabo kończy rok, ale ma optymistyczne plany

W pierwszym kwartale zysk netto Groupona wyniósł 2 centy na akcję, natomiast jeszcze rok wcześniej była to strata aż 41 centów na akcję - poinformowała firma w raporcie. Wzrosły również przychody sięgające tym razem 559,3 milionów dolarów (295,5 miliona dolarów przed rokiem).

Groupon poinformował również, że obniżył swoje koszty związane z marketingiem z 230 do 117 milionów dolarów. Dyrektor finansowy koncernu Jason Child zapewnił, że środki te są teraz wydawane bardziej rozważnie, a niższa niemal o połowę suma pozwoliła na zdobycie takiej samej ilości klientów, jak przed rokiem.

W ostatnich miesiącach Groupon publikował jednak głównie niekorzystne dla akcjonariuszy informacje. Koncern musiał na przykład przyznać się do większej niż raportował początkowo straty za ostatni kwartał ubiegłego roku. Ernst & Young, dokonujące wtedy audytu Groupona, nazwało błąd firmy "poważną słabością w wewnętrznej kontroli".

Czytaj także: Straty Groupona większe niż początkowo podawano


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Groupon, ReutersOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik