PFRON zapłaci za podręczniki i internet

Łukasz Guza 15-09-2009, 11:41

Rodzice niepełnosprawnych uczniów z obszarów wiejskich i niepełnosprawni studenci mogą już starać się o dofinansowanie kosztów nauki.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Do 30 września opiekunowie niepełnosprawnych dzieci zamieszkujących gminy wiejskie lub miejsko-wiejskie mogą składać wnioski o dofinansowanie m.in. kosztów zakupu materiałów dydaktycznych, korzystania z internetu, uczestnictwa w kursach językowych lub wyjazdów dzieci na obozy i kolonie.

W ciągu roku szkolnego mogą na ten cel uzyskać maksymalnie 2 tys. zł na jednego niepełnosprawnego ucznia szkoły podstawowej lub gimnazjum oraz 3 tys. zł jeśli dziecko uczy się w szkole ponadgimnazjalnej (lub 4 tys. zł – jeżeli nauka w szkole ponadgimnazjalnej jest płatna).

Pieniądze wypłaci Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podstawie pilotażowego programu Uczeń na Wsi – pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko-wiejskie.

Szczegóły w Gazecie Prawnej w artykule PFRON zapłaci za podręczniki i internet

Łukasz Guza

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.