Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Peleryny fryzjerskie - czym się kierować podczas zakupu?

06-10-2021, 08:19

Salon fryzjerski powinien być zaopatrzony w profesjonalne akcesoria. Jednym z niezbędnych elementów w każdym salonie są peleryny fryzjerskie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie!

Każdy właściciel salonu fryzjerskiego powinien zapewnić swoim pracownikom odpowiedni sprzęt i akcesoria do pracy. Do utrzymania czystości w zakładzie niezbędne są m.in. peleryny fryzjerskie. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać idealną pelerynę, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Do czego służy peleryna fryzjerska?

Peleryna fryzjerska to element wyposażenia, który powinien się znaleźć w każdym salonie fryzjerskim. Profesjonalna peleryna odgrywa ważną rolę podczas strzyżenia, koloryzacji włosów i wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych na włosach. Stosuje się ją, aby chronić ubranie klienta przed zabrudzeniem i zachować odpowiedni poziom higieny w lokalu. Peleryny to akcesoria wykonane z wodoodpornych, łatwych w czyszczeniu materiałów. Mogą mieć różne rozmiary, dzięki czemu nadają się do przeprowadzania zabiegów na włosach o różnej długości. Peleryna zapinana może być na rzepy, guziki lub haftki. Można zdecydować się na produkt jednorazowy, jednak peleryny wielokrotnego użytku są bardziej praktycznym wyborem.

Rodzaje peleryn fryzjerskich

Peleryny fryzjerskie – czym się kierować podczas zakupu?

W sklepach dostępny jest duży wybór peleryn fryzjerskich. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim rozmiarem. Prowadząc salon fryzjerski warto zaopatrzyć się w peleryny o różnych rozmiarach, które będą się nadawały do przeprowadzania zabiegów na włosach o różnej długości. W sklepach najczęściej są dostępne peleryny o standardowych wymiarach 130 cm x 145 cm. Jednak sprzedawcy oferują również krótsze peleryny, które idealnie nadają się do strzyżenia krótkich włosów. Peleryny fryzjerskie są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Osobną kategorię stanowią peleryny przeznaczone specjalnie dla najmłodszych klientów salonów fryzjerskich. Często wyróżniają się one żywymi kolorami i nadrukami z postaciami z bajek.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie peleryny fryzjerskiej?

Wybierając pelerynę fryzjerską, zwróć uwagę na jej rodzaj. Fartuchy peleryny powinny być wykonane z materiałów nieprzemakalnych i odpornych na działanie preparatów fryzjerskich. Peleryny fryzjerskie najczęściej są wykonane z poliestru lub innych materiałów syntetycznych. Istotną kwestią jest również rozmiar. Fartuchy peleryny uniwersalny rozmiar to 130 cm x 145 cm. Jednak do strzyżenia krótkich włosów warto wybrać pelerynę w mniejszym rozmiarze, co będzie zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem. Bardzo ważne jest również to, aby peleryna miała regulację zapinania. Dzięki temu każdy klient będzie mógł poczuć się komfortowo podczas przeprowadzanych zabiegów. 

Gdzie kupić wysokiej jakości peleryny fryzjerskie?

Peleryny fryzjerskie są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto zainteresować się przede wszystkim ofertą sklepów online, w których można znaleźć duży wybór produktów w doskonałych cenach - https://hairpro.pl/peleryny-fryzjerskie. Najlepiej zdecydować się na zakupy w sklepie, który oferuje szeroki asortyment profesjonalnych artykułów fryzjerskich. W takich miejscach możesz kupić nie tylko peleryny, ale także inne akcesoria, kosmetyki i sprzęt fryzjerski. Pozwoli Ci to na kompleksowe wyposażenie Twojego salonu.

Trudno wyobrazić sobie dobry salon fryzjerski bez odpowiedniego asortymentu. Dlatego każdy właściciel profesjonalnego zakładu powinien zaopatrzyć się w wysokiej jakości peleryny fryzjerskie. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rodzaj fartuchy peleryny peleryna. Najlepiej postawić na akcesoria od sprawdzonych producentów, które będą Ci służyły przez lata.

Ostatnie artykuły:

fot. WWF