Pegatron musi wybrać między firmą Apple a Asusem

13-02-2012, 15:18

Kalifornijski gigant przedstawił producentowi swoich urządzeń ultimatum, które z pewnością nie spodoba się Asusowi. Pegatron będzie musiał wybrać, z którą firmą chce współpracować.

Firmie Apple nie podoba się, że Pegatron zajmuje się produkcją MacBooków Air, a jednocześnie również Zenbooków Asusa. Problemu prawdopodobnie by nie było, gdyby nie bardzo duże podobieństwo obu komputerów.

Czytaj także: Apple najlepsze na rynku tabletów w Korei

Zenbook bez wątpienia mocno "inspirował się" wyglądem 11-calowego MacBooka Air, a wytwarzanie obu sprzętów pod dachem jednej fabryki mocno rozzłościło kalifornijską korporację. Jak poinformował serwis China Times, Apple złożyło Pegatronowi proste ultimatum: albo nasze urządzenia, albo Asusa.

Postawienie sprawy w ten sposób oznacza w rzeczywistości, że Pegatron po prostu zrezygnuje ze współpracy z Asusem. Trudno sobie wyobrazić, by chiński gigant wolał zamiast tego zerwać dobre stosunki z firmą Apple, która zamawia u azjatyckich wykonawców także m.in. iPady czy smartfony iPhone.

Jak informowaliśmy niedawno, Apple zyskuje uznanie użytkowników również na azjatyckim rynku. Choć w przypadku Korei Południowej czy Tajwanu klienci wciąż chętniej wybierają smartfony lokalnych producentów (Samsunga czy HTC), w przypadku tabletów iPad nie pozostawia zbyt dużego pola do popisu konkurentom.

Czytaj także: Foxconn zhakowany "dla przyjemności"


Źródło: Chona Times
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy