Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Foxconn zhakowany "dla przyjemności"

12-02-2012, 17:08

Choć korporacja Foxconn jest atakowana najczęściej ze względu na trudne warunki pracy, niektórzy włamywacze nie chcą przypisywać tak górnolotnej ideologii do swoich działań.

robot sprzątający

reklama


Grupa włamywaczy określająca się jako Swagg Security dokonała niedawno ataku na systemy chińskiego giganta Foxconn, który produkuje urządzenia m.in. dla firmy Apple, ale też Sony czy Microsoftu.

Czytaj także: LG wstrzymało produkcję przez strajk

Choć zwykle Foxconn krytykowany jest w związku z nadmiernym wykorzystywaniem swoich pracowników, co nierzadko miało prowadzić do samobójstw, włamywacze zdecydowanie zaprzeczyli, jakoby miało to być powodem ich ataku. Jako swój cel nie wskazali również górnolotnych idei, co nierzadko towarzyszy na przykład włamaniom grupy Anonymous.

- Pomimo tego, że oczywiście jesteśmy zawiedzeni warunkami panującymi w Foxconnie, nie włamujemy się do firmy z takich powodów, a niezbyt interesuje nas również istnienie smartfona iPhone 5 - czytamy w wiadomości pozostawionej przez Swagg Security. - Czerpiemy radość z publikowania tajnych informacji na temat rządów i korporacji, ale bardziej widoczną przyczyną jest szczęście, jakie zapewnia nam łamanie zabezpieczeń i niszczenie infrastruktury.

W wyniku włamania grupie Swagg Security udało się zdobyć loginy wszystkich użytkowników pracujących w Foxconnie, w tym należący do dyrektora generalnego koncernu, którym obecnie jest Terry Gou. Informacje udostępniono w sieciach P2P razem z zachętą do dalszych "prac" nad łamaniem zabezpieczeń korporacji, by utrudnić funkcjonowanie największych technologicznych firm.

Czytaj także: Foxconn zapowiada szybki rozwój


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Sophos