Peeling cukrowy - zrób go sam!

26-05-2019, 09:01

Większość kobiet marzy o gładkiej i pełnej blasku skórze, która będzie zachwycała swoim wyglądem przez cały rok. Jeśli któraś z nich myśli, że taki efekt może uzyskać tylko korzystając z profesjonalnych zabiegów w salonach kosmetycznych, to grubo się myli. Istnieją bowiem domowe sposoby, które pozwalają na uzyskanie efektów niczym z profesjonalnego studia piękności. Poniżej przedstawiamy jeden z nich.

Jak przygotować ciało do zabiegów?

Aby różnego rodzaju maski i kremy w pełni mogły zadziałać na nasze ciało, warto najpierw wykonać peeling, czyli zabieg, który pozwala między innymi na usunięcie martwego naskórka. Istnieje wiele jego odmian, a do najbardziej popularnych i skutecznych zaliczamy przede wszystkim peeling cukrowy, solny oraz kawowy. Ich właściwości są bardzo do siebie zbliżone i obejmują:

  • wygładzenie skóry i wyrównanie jej kolorytu,
  • usunięcie zrogowaciałego naskórka,
  • poprawę krążenia oraz wsparcie w walce z cellulitem,
  • zapobieganie wrastaniu włosków w skórę,
  • przygotowanie skóry do dalszych zabiegów i wzmocnienie ich skuteczności.

Najlepiej stosować peeling raz lub dwa razy w tygodniu. Nakładamy odrobinę produktu na mokre ciało i delikatnie pocieramy gąbką lub ręką. Najbardziej tego rodzaju zabiegów potrzebują miejsca, gdzie skóra szybko rogowacieje i staje się nieprzyjemnie chropowata, czyli łokcie i kolana. Warto również zaznaczyć, że wszelkiego rodzaju peelingi możemy nie tylko kupić w drogeriach, ale również zrobić samodzielnie w domu. Nie jest to zadanie trudne, a z pewnością dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Jak przygotować peeling w domu?

Jednym z najbardziej popularnych produktów domowych jest peeling cukrowy. Można go bez problemu wykonać w domu, aby cieszyć się wspaniałymi efektami jego stosowania. Do przygotowanie takiej mieszanki potrzebujemy grubego cukru, oliwę z oliwek (natłuści ona dodatkowo skórę i sprawi, że kosmetyk będzie się łatwiej rozprowadzał), miód oraz ulubione olejki eteryczne. Wszystkie składniki wystarczy dokładnie ze sobą wymieszać, a następnie umieścić w wygodnym opakowaniu. Wykonując peeling cukrowy należy jednak pamiętać, że konieczne jest jego zużycie najlepiej w ciągu dwóch dni. Nie robimy zatem zapasów, tylko mieszamy taką ilość produktów, która wystarczy na jedno zastosowanie. 

Jak wspomnieliśmy już wyżej, doskonałym dodatkiem do tego rodzaju kosmetyków są olejki eteryczne w naszym ulubionym zapachu. Jeśli dobierzemy odpowiedni zapach, zabieg będzie nie tylko zbawienny dla naszej skóry, ale również ukoi nasze zmysły i pozwoli na chwilę relaksu po ciężkim dniu. Stosując zatem peeling cukrowy możemy zapewnić sobie małe domowe spa.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag peeling cukrowytag komunikat firmytag Dynamite
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: