Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

PayPal radzi jak chronić konto przed przestępcami

27-01-2021, 13:53

Kilka dni temu informowaliśmy o kampanii phishingowej, w której oszuści podszywają się pod PayPal, próbując wyłudzić dane użytkowników serwisu. PayPal przesłał do redakcji di24.pl kilka praktycznych wskazówek, jak ochronić konto PayPal i bezpiecznie przeprowadzać transakcje. Warto się z nimi zapoznać.

robot sprzątający

reklama


PayPal zapewnia, iż korzysta z najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędzi do wykrywania oszustw internetowych i zarządzania ryzykiem. Nieustannie edukuje też swoich klientów w zakresie rozpoznawania phishingu i udostępnia im wskazówki, jak się przed nim bronić.

Poniżej 5 podstawowych zasad ochrony konta PayPal i bezpiecznego przeprowadzania transakcji:

  1. Unikaj klikania linków wysyłanych do Ciebie za pośrednictwem maila lub SMS-a, które rozpoczynają się od bezosobowych form, takich jak: „Drogi użytkowniku” lub „Drogi [Twój adres e-mail]”. W wiadomościach e-mail PayPal zawsze zwraca się do swoich użytkowników po imieniu i nazwisku lub nazwie firmy. W przypadku otrzymania podejrzanego e-maila, prześlij go na spoof@paypal.com.

  2. Zachowaj czujność w momencie otrzymania wiadomości e-mail, której treść wzywa do natychmiastowego podjęcia działań, nawet jeśli wydaje się pochodzić ona z wiarygodnego źródła.
    W razie wątpliwości zaloguj się na swoje konto na oficjalnej stronie PayPal w nowym oknie przeglądarki. Jeśli jakieś działanie jest rzeczywiście wymagane, znajdziesz tam stosowną informację.

  3. W żadnym przypadku nie podawaj za pośrednictwem wiadomości SMS lub niezaszyfrowanej witryny internetowej poufnych informacji, takich jak: hasło, numery kart kredytowych, kont bankowych czy ubezpieczenia, danych z prawa jazdy, adresu e-mail lub imienia i nazwiska. W przypadku konieczności potwierdzenia lub aktualizacji danych osobowych, PayPal zwraca się do swoich użytkowników z prośbą o zalogowanie się do serwisu PayPal.com w celu zapewnienia bezpiecznego połączenia.

  4. Nie wchodź na strony, do których linki otrzymałeś w mailu bez ich uprzedniego sprawdzenia. Nawet jeśli link wygląda na bezpieczny, np. www.paypal.com/SpecialOffers, umieść kursor myszy nad nim, aby wyświetlić podgląd rzeczywistego adresu URL. Jeśli nie masz pewności, nie klikaj linku. Samo odwiedzenie podejrzanej witryny może spowodować zainfekowanie Twojego urządzenia.

  5. Nie otwieraj załączników, jeśli nie jesteś przekonany, że pochodzą one z zaufanego źródła i są bezpieczne. Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku faktur otrzymanych od firm i kontrahentów, których nie znasz. Niektóre załączniki mogą zawierać wirusy, które instalują się na urządzeniu w momencie ich otwarcia lub ściągnięcia.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *