Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zaledwie 0,3 procenta głosów zdobyła Partia Piratów w zeszłotygodniowych wyborach do parlamentu w Wielkiej Brytanii. Wynik jest poniżej oczekiwań, gdyż Partii nie udało się nawet zaistnieć w świadomości wyborców.

Przed Partią Piratów w Wielkiej Brytanii wciąż bardzo wiele do zrobienia. O ile nikt za bardzo nie wierzył, że uda się powtórzyć wynik Szwedów czy nawet Niemców z zeszłego roku, o tyle chyba nikt także nie spodziewał się, że partia osiągnie tak słaby wynik. Z jej ramienia startowało łącznie 10 kandydatów, dziewięciu z nich zdobyło zaledwie 1127 głosów (0,3 proc.) - podaje The Register. Jak widać, Brytyjczycy większą wagę przyłożyli do walki trzech największych partii - zapewne nie chcąc, by ich głosy się zmarnowały, woleli nie ryzykować. Poza tym liczba 10 kandydatów na przeszło 600 okręgów wyborczych to nadal niewiele.

>> Czytaj także: Czy Partie Piratów powtórzą sukces Szwedów?

Sonda
A Ty zagłosowałbyś na Partię Piratów?
  • Tak
  • Nie
  • Trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Partii nie udało się nawet dotrzeć do szerszego grona wyborców ani zaistnieć w ich świadomości, co wydawało się głównym jej celem w tegorocznej elekcji. Miała ona przygotować organizację do wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w 2014 roku. Kampania wyborcza okazała się nieskuteczna, jednak brytyjska Partia Piratów istnieje zaledwie od roku i ma w całym kraju około 900 członków. Daleko jej do Szwecji, gdzie lokalna organizacja polityczna piratów ma przeszło 50 tysięcy członków, co stawia ją na trzecim miejscu największych partii.

Największe poparcie w wyborach zdobył Tim Dobson z okręgu Manchester Gorton - głos na niego oddało 236 osób. Lider partii - Jack Nunn - może się pochwalić 173 głosami uzyskanymi w Worcester.

>> Czytaj więcej: "Czy jesteś piratem?" - pyta kandydat do parlamentu

Pomóc w zdobyciu popularności powinno wejście w życie ustawy umożliwiającej śledzenie działalności internautów w sieci, a w konsekwencji nawet ich odłączenie od internetu. Partia jest jej zdecydowanie przeciwna, podobnie jak sami internauci, firmy telekomunikacyjne oraz część polityków.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *