Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Parlament Europejski rozpoczął dziś nadawanie własnej telewizji internetowej - EuroparlTV. Ma ona prezentować całą różnorodność opinii wyrażanych przez eurodeputowanych, znajdą w niej miejsce także posłowie z frakcji eurosceptycznych.

Telewizję PE można oglądać na stronie www.europarltv.europa.eu. W tej chwili dostępne są cztery kanały: "Twój Parlament", "Twój głos", "Młoda Europa" oraz "Parlament NA ŻYWO". Jakość wideo można dostosować w zależności od szybkości łącza internetowego - wysoka jakość oznacza odtwarzanie z prędkością 512kb/s, średnia 256kb/s, a niska 120kb/s. Do prawidłowego działania strony konieczne jest włączenie obsługi skryptów JavaScript.

Treść nadawana jest w formatach Windows Media Video i Flash Video. Jak wynika z dostępnych na stronie informacji, została ona dostosowana do przeglądarek Internet Explorer, Firefox i Safari zainstalowanych na komputerach PC (z Windowsem) oraz Macach firmy Apple. Dziennik Internautów sprawdził, czy EuroparlTV działa w nieuwzględnionej przez twórców strony Operze. Okazało się, że działa.

Za realizację EuroparlTV odpowiada zewnętrzny producent - belgijska firma Mostra, która wygrała przetarg, zatrudniająca około 70 osób: tłumaczy, techników i dziennikarzy. EuroparlTV nie dysponuje jednak pełną wolnością i niezależnością redakcyjną - nad zawartością programów czuwa specjalna rada złożona z przedstawicieli wszystkich frakcji politycznych.

Debaty, reportaże, wywiady, portrety posłów oraz transmitowane na żywo posiedzenia eurodeputowanych mają być tłumaczone na wszystkie oficjalne języki UE. To zresztą największe i najkosztowniejsze wyzwanie projektu, które pochłania znaczną część budżetu - jak podaje Gazeta.pl, projekt ma kosztować 9 mln euro rocznie.

Poza tym na stronie można znaleźć aktualny skład Parlamentu Europejskiego. Listę posłów da się przeglądać w układzie alfabetycznym, według przynależności państwowej, grupy politycznej, komisji parlamentarnej lub kombinacji tych kryteriów (informacje zawarte w sekcji "Posłowie do Parlamentu Europejskiego" mają być codziennie uzupełniane). Znaleźć tam można również adresy poczty elektronicznej tych posłów, którzy życzą sobie podania ich do wiadomości publicznej.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Trzeci Boatcamp tuż, tuż...