Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Państwo polskie w wersji 2.0

01-03-2019, 20:17

W Warszawie po raz 9. odbyła się konferencja „Państwo 2.0”. Co roku jest to okazja do spotkania się osób odpowiedzialnych za kluczowe projekty IT realizowane na szczeblu centralnym. Tym razem w ramach konferencji dyskutowano m.in. o cyfrowych priorytetach administracji.

robot sprzątający

reklama


Dwudniową konferencję otworzyło wystąpienie Karola Okońskiego, Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, który przedstawił założenia i plany dotyczące wykorzystania chmury obliczeniowej przez polską administrację. Kolejnymi etapami dyskusji były m.in. rozważania o procesie transformacji technologicznej sektora publicznego w Polsce, narzędziach kierowania rozwojem e-administracji, a także sposoby wykorzystania sztucznej inteligencji w analizie zagrożeń i ochronie przed cyberatakami. Jednym z najważniejszych zagadnień dyskusji był punkt poświęcony e-fakturowaniu.

Od 18 kwietnia Polska zacznie realizować europejską dyrektywę o obowiązkowym przyjmowaniu automatycznych e-faktur w zamówieniach publicznych. Oznacza to, że m.in. urzędy, samorządy i państwowe uczelnie nie będą mogły odmówić przyjęcia takiego dokumentu. Należy pamiętać, że nie chodzi tu o plik PDF wysłany mailem, ale o w pełni zautomatyzowaną fakturę przesłaną przez Platformę Elektronicznego Fakturowania (PEF).

Drugi dzień konferencji skupiał się na cyberbezpieczeństwie i walce z zagrożeniami w sieci. Sesja rozpoczęła się od prezentacji Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa, a następnie debatowano o dobrych praktykach z obszaru ochrony IT w administracji oraz cyberprzestrzeni jako V domeny operacyjnej. Konferencję zamknęła sesja „Zdrowie 2.0”. Była to okazja do wymiany poglądów o czynnikach warunkujących technologiczny rozwój sektora ochrony zdrowia, priorytetach inwestycyjnych polskiego sektora ochrony zdrowia i perspektywach rozwoju centralnych projektów informatycznych.

W konferencji Computerworld „Państwo 2.0” wzięli udział m.in. przedstawiciele rządu, prezydenci miast, szefowie działów IT urzędów miejskich, wojewódzkich i marszałkowskich oraz liderzy biznesu. Tegoroczna edycja odbyła się w warszawskim Centrum Konferencyjnym Polin.

Źródło: inPlus Media


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *