Panele fotowoltaiczne Kraków. Fotowoltaika i montaż instalacji w Krakowie

27-05-2021, 10:30

Chcesz zamontować panele fotowoltaiczne w Krakowie lub jego okolicach? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, decydując się na montaż i współpracę z fachowcami z Twojego miasta lub regionu.

Panele fotowoltaiczne Kraków: Fotowoltaika w 2021 roku

Moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce rośnie z roku na rok. Pod koniec marca 2011 roku wyniosła 4 475,1 MW, co stanowi wzrost o 134% w stosunku do marca 2020. W samym marcu br. w naszym kraju powstało 24 865 nowych instalacji PV, a ich przeciętna wielkość wynosi 8,79 KW. To kolejne dowody na to, że polscy inwestorzy dostrzegają opłacalność i korzyści z posiadania fotowoltaiki.

Również w Krakowie panele fotowoltaiczne cieszą się rosnącą popularnością. Od 25 maja mieszkańcy Krakowa będą mogli składać wnioski o dotacje na: 

  • likwidację instalacji grzewczych na paliwo stałe, 
  • rozwój odnawialnych źródeł energii,
  • termomodernizację budynków jednorodzinnych.  

W przypadku fotowoltaiki mogą otrzymać od 7,5 do 15 tys. zł dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej lub instalację kolektorów słonecznych.

Panele fotowoltaiczne Kraków. Fotowoltaika i montaż instalacji w Krakowie

Fotowoltaika. Panele fotowoltaiczne w Krakowie

Panele fotowoltaiczne umożliwiają inwestorom pozyskiwanie darmowej odnawialnej energii ze słońca. Może być ona przekształcona w energię elektryczną lub cieplną na potrzeby c.o. lub c.w.u. Fotowoltaika zwraca się z roku na rok – nawet bez dofinansowania, choć z pewnością zwrot inwestycji będzie szybszy, jeśli się o nie postaramy. Jeśli myślisz o montażu instalacji fotowoltaicznej w swoim domu czy firmie, nie warto zwlekać.

Być może już rozglądasz się za fachowcami w swoim mieście czy regionie, wpisując w wyszukiwarkę „Panele fotowoltaiczne Kraków” czy „Fotowoltaika Kraków”. W stolicy Małopolski znajdziesz wiele firm oferujących projekt i montaż instalacji fotowoltaicznych. Decydując się na współpracę, zwróć uwagę nie tylko na cenę usług, ale i doświadczenie specjalistów. 

Pamiętaj, że początkowo zainwestujesz w panele niemałe pieniądze. Warto, by przedsięwzięcie uwzględniało nie tylko solidny projekt i montaż, ale i Twoje indywidualne potrzeby i oczekiwania. 
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: