Paczkomaty InPostu będą zdobywać Rosję

26-07-2011, 13:23

Rozwój biznesu paczkomatowego w ponad 30 miastach w Rosji jest celem spółki QIWI Post utworzonej w ramach umowy zawartej przez Integer.pl z iTech – funduszem należącym do Grupy QIWI. Integer.pl kontynuuje zatem ekspansję Paczkomatów InPost na rynki zagraniczne.

Etap pilotażowy startuje już w sierpniu 2011 roku i zakłada uruchomienie 40 automatów w Moskwie w okresie najbliższych 6 miesięcy. Na ulicach rosyjskich miast stanie łącznie około 440 Paczkomatów. Grupa QIWI zainwestuje w projekt do 30 mln dolarów.

Współpraca Integer.pl z Grupą QIWI jest kontynuacją strategii Integer.pl zakładającej ekspansję Paczkomatów InPost na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Grupa QIWI - przez którą przechodzi 70% ruchu internetowego w Rosji - obsługuje jednocześnie 80% lokalnego rynku e-commerce.

W lutym 2011 roku Grupa Integer.pl wygrała kontrakt na dostawę 38 paczkomatów dla estońskiej poczty publicznej Eesti Post. Umowa zakłada również partnerstwo technologiczne oraz doradztwo biznesowe i consulting w kwestii komercyjnego uruchomienia nowej usługi na terenie Estonii.

>>> Czytaj: Estońska poczta zakupi paczkomaty od Integer.pl

- Grupa QIWI, w ramach której działa iTech, to mocny biznesowo partner, znający przede wszystkim realia tamtego rynku, dlatego jesteśmy przekonani o powodzeniu tego przedsięwzięcia. Umowa dotycząca rozwoju naszych usług w Rosji jest kolejnym krokiem ku temu, by w perspektywie najbliższych trzech lat Paczkomaty pojawiły się w każdym kraju europejskim - powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Grupa Integer.pl opiera rozwój zagraniczny na trzech założeniach biznesowych, bazujących na usłudze paczkomatowej:

  • sprzedaż samej technologii (np. działalność w Estonii),
  • tworzenie podmiotów zależnych z lokalnymi partnerami (np. umowa na rozwój usługi w Rosji),
  • duże inwestycje, w ramach których Grupa Integer.pl będzie samodzielnie uruchamiać Paczkomaty na rynkach zagranicznych.

- Finalizujemy umowy na Ukrainie, Czechach i Słowacji (...) Jednocześnie prowadzimy również zaawansowane rozmowy z 20 partnerami z całego świata. Liczymy, że w ciągu kilku najbliższych lat przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych wyniosą 20-40 mln euro - dodaje Rafał Brzoska.

W Polsce Integer.pl uruchomił dotychczas 420 paczkomatów na terenie całego kraju i ma w planach instalację kolejnych 200 urządzeń jeszcze w 2011 roku. Spółka zakłada docelowo rozwinięcie na terenie Polski sieci tysiąca urządzeń do końca 2012 roku na terenie Polski.

>>> Czytaj: Operatorzy pocztowi walczą o e-handel


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy