Pacjenci przychodni, klinik stomatologicznych czy gabinetów medycyny estetycznej będą mogli rezerwować zabieg przez internet i opłacić go na raty

18-02-2021, 18:01

ComperiaRaty, usługa polskiej firmy technologiczno-finansowej Comperia.pl S.A., umożliwi ratalne finansowanie usług medycznych pacjentom korzystającym platformy Kliniki.pl.

Kliniki.pl to platforma łącząca pacjentów z gabinetami lekarskimi, stomatologicznymi i kosmetologicznymi, prywatnymi klinikami oraz ośrodkami rehabilitacji. Współpracuje z ponad 700 placówkami medycznymi, a w 2019 r. umówiła pół miliona pacjentów na usługi medyczne o łącznej wartości ok. 100 mln zł.

- Użytkownicy Kliniki.pl już od jakiegoś czasu pytali nas o możliwości rozłożenia płatności na raty. To rozwiązanie stało się tak popularnym sposobem choćby zakupu sprzętu RTV i AGD, że ludzie nie widzą powodu, dla którego nie miałoby ułatwiać korzystania również z usług medycznych - przyznaje Marcin Fiedziukiewicz, prezes Kliniki.pl.

- Razem z Kliniki.pl chcemy zwiększyć dostępność usług medycznych dla pacjentów. Widzimy, że w pandemicznej rzeczywistości ludzie mają ograniczony dostęp do systemu ochrony zdrowia. Na prywatną opiekę medyczną nie wszystkich stać. Opcja comiesięcznego, dogodnego i dostosowanego do pacjenta finansowania za pomocą ComperiaRaty może im pomóc i przekonać do nieodkładania zabiegów - mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A.

Zabiegi plastyczne, bariatryczne i ortopedyczne najpopularniejsze podczas pandemii

- Choć początek pandemii wyhamował na chwilę nasz rozwój, to w drugiej połowie roku umawialiśmy rekordowe liczby pacjentów, więc ostatecznie przychody rok do roku i tak wzrosły o jedną czwartą - mówi Marcin Fiedziukiewicz z Kliniki.pl. Pacjenci nie tylko zaczynają z większą odwagą wracać do korzystania z usług medycznych, ale wykorzystują też okres zamknięcia w domach na niektóre odkładane długo zabiegi.

Wśród usług umawianych za pośrednictwem Kliniki.pl wciąż dużo jest zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej (obowiązek noszenia maseczki zwiększył popularność estetycznych korekt oczu) i bariatrii, czyli chirurgicznej pomocy osobom otyłym, a także implantologii i ortodoncji.

Pojawiła się też szybko rosnąca grupa pacjentów szukających w prywatnych placówkach zabiegów, które co prawda nie ratują życia, ale polepszają jego komfort - choćby operacji przepukliny czy ortopedycznych. W tych przypadkach kolejki w NFZ już przed COVID-19 były olbrzymie, a pandemiczne obciążenie systemu tylko je wydłużyło. Raty 0 proc. zdecydowanie zwiększą dostępność tego rodzaju usług medycznych, także po zwalczeniu pandemii.

Intuicyjny proces dla pacjenta

Kliniki.pl i Comperia.pl stworzyły prosty mechanizm płatności ratalnych. Pacjent po wybraniu interesującej usługi i placówki umawia wizytę i od razu może zapytać, czy przy wybraniu tego miejsca i zabiegu otrzyma na niego finansowanie. Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi, ComperiaRaty proponuje najkorzystniejsze oferty, a klient podpisuje umowę kredytową bezpośrednio z instytucją finansującą z zastrzeżeniem, że kredyt zostanie uruchomiony dopiero po umówieniu terminu usługi medycznej i potwierdzeniu kwoty zabiegu.

Płatności dla placówki medycznej po wykonaniu zabiegu są bezpośrednio regulowane przez Comperia.pl S.A., która ma status małej instytucji płatniczej (MIP nadzorowany przez KNF). Co ważne, ani Comperia.pl S.A., ani przydzielający finansowanie bank bądź instytucja finansowa nie zbiera informacji, na jaki konkretnie zabieg przyznał pieniądze.

Do kwoty 5 tys. zł dofinansowanie będzie przyznawane na oświadczenie (bez żadnych dokumentów). Najwyższa kwota finansowania zabiegu może wynieść 20 tys. zł. Cały proces - bez względu na kwotę - przebiega w całości przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

ComperiaRaty to platforma dopasowująca kredyt lub pożyczkę, a wkrótce również płatność odroczoną. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML), platforma łączy potencjalnych klientów usług finansowych - w tym przypadku pacjentów potrzebujących finansowania na dany zabieg - z najlepszymi ofertami finansowymi. - Nasze rozwiązanie znajduje najodpowiedniejszą formę opłacenia zabiegu, nawet wtedy, gdy pacjent nie jest zdecydowany, jakiej oferty ratalnej dokładnie potrzebuje - zapewnia Szukalski.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.