OYO podbije polski rynek e-booków?

GazetaPrawna.pl 24-10-2010, 16:57

Empik wprowadza na rynek OYO, czytnik do e-booków tańszy o połowę od dotychczasowych e-readerów.

OYO pojawi się w internetowej przedsprzedaży za kilka dni, zaś pełną parą jego dystrybucja ruszy w połowie listopada. Czytnik trafi na rynek jednocześnie w kilku krajach, bo powstał we współpracy wielkich sieci księgarskich. Oprócz Empiku w spółce figurują: niemiecka Thalia, francuskii Chapitre. com oraz holenderski Selexyz.

W premierze OYO nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie jego cena. Nowy e-reader będzie kosztował około 500 złotych, czyli mniej więcej o połowę mniej niż najtańsze dostępne u nas czytniki. OYO będzie górował też nad poprzednikami ofertą Empiku. Z uruchomionej kilka dni temu księgarni internetowej można ściągnąć ponad pięć i pół tysiąca tytułów, a do końca roku ma ich tam być jeszcze więcej. Ponadto oferowane e-booki są tańsze od swoich papierowych odpowiedników.

Kupując nowości, możemy liczyć na upust w wysokości około 30 procent, a przy wyborze klasyki czeka nas cenowe trzęsienie ziemi. Za dzieła Kafki, Wilde’a, Sienkiewicza, Słowackiego, Nietschego czy Biblię Tysiąclecia zapłacimy zaledwie 4 złote 99 groszy.

Ale cena to niejedyny walor, którym OYO przewyższa tradycyjne książki i księgarnię. Żeby ściągnąć lekturę na czytnik, nie musimy wychodzić z domu – internetowy sklep z e-bookami jest czynny okrągły rok przez całą dobę. OYO umożliwia pobieranie najpopularniejszych formatów e-booków (PDF, ePub, HTML, TXT) za pomocą bezprzewodowego łącza. 2 GB pamięci pozwalają pomieścić ok. 1500 e-booków, zaś po jednym załadowaniu baterii można przejrzeć do 8 tys. stron.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Papierowa Szymborska, Grochola w e-booku

Cezary Polak

gazeta prawna


Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy