OVH wspiera Let's Encrypt - projekt dostarczający darmowe certyfikaty SSL

07-01-2016, 11:40

Firma OVH została Platynowym sponsorem Let’s Encrypt – urzędu certyfikacyjnego powołanego przez organizację Internet Security Research Group (ISRG).

Let’s Encrypt od 3 grudnia 2015 r. dostępny jest w fazie Public Beta. Celem projektu jest dostarczenie użytkownikom darmowych certyfikatów SSL/TSL (Secure Sockets Layer/Transport Layer Security), rozpoznawanych przez prawie wszystkie przeglądarki. Cały proces jest prosty, w pełni zautomatyzowany i opiera się o wykorzystanie open-source’owego klienta. Ideą, która przyświecała inicjatorom projektu, było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w internecie – poprzez zaoferowanie wszystkim zainteresowanym łatwo dostępnych, darmowych certyfikatów dla stron internetowych.

- Internet w coraz większym stopniu staje się integralną częścią naszego codziennego życia, a dostarczenie użytkownikom domyślnie włączonego szyfrowania jest niezbędne do zapewnienia im wymaganego przez nich poziomu bezpieczeństwa i prywatności - wyjaśniają na swojej stronie przedstawiciele projektu. - Misją Let’s Encrypt jest zaszyfrowanie internetu – wsparcie OVH pozwoli nam opłacić naszych specjalistów i inne koszty operacyjne w roku 2016.

Umowę o współpracy z Let’s Encrypt sformalizowano 21 grudnia – dzięki niej OVH dołącza do grona Platynowych sponsorów projektu, do którego należą również Mozilla, Cisco, Akamai oraz organizacja EFF (Electronic Frontier Foundation).

- Dzięki Let’s Encrypt firma OVH będzie mogła oferować domyślnie we wszystkich swoich społecznościach pełne szyfrowanie komunikacji – tłumaczy Octave Klaba, założyciel i CTO OVH.

 

Autor: Kasia Buraczyńska


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: