Outsourcing płac – zalety naliczania płac przez firmy zewnętrzne

31-05-2019, 09:12

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na korzystanie z outsourcingu, dzięki czemu odciążają firmę i skupiają się na konkretnych, wyznaczonych celach biznesowych. Niewątpliwą zaletą rozwiązania jest zdanie się na doświadczenie, wiedzę i profesjonalizm wyspecjalizowanych firm outsourcingowych.

outsourcing płac

Z pomocy podmiotów zewnętrznych w naliczaniu wynagrodzenia, jak i w obsłudze kadr korzystają zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy. Obliczanie wynagrodzenia wymaga wiedzy, znajomości przepisów, ciągłego śledzenia zmian. Często tworzenie wewnętrznych działów zajmujących się płacami pochłania dodatkowe fundusze, wymaga zaangażowania wielu osób, a niejednokrotnie nastręcza trudności różnego rodzaju. Alternatywą może okazać się outsourcing płac.

Zalety outsourcingu płac

Outsourcing płac i kadr to dynamicznie rozwijająca się branża, bowiem z usług firm outsourcingowych korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Wśród głównych zalet rozwiązania wymienia się odciążenie firmy, większą efektywność, terminowość oraz minimalizowanie ryzyka. Należy wziąć pod uwagę, że naliczanie płac, którym zajmie się wyspecjalizowany podmiot, przebiega sprawniej, szybciej i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zdając się na firmę outsourcingową, korzystamy z doświadczenia jej pracowników, konkretnej wiedzy, umiejętności i wypracowanych metod gwarantujących sprawny przebieg procesu. Rozwiązanie to pozwala również minimalizować ryzyko związane z wyciekiem danych na temat wielkości wynagrodzeń czy danych dotyczących pracowników. Naliczanie wynagrodzenia zawsze odbywa się w zgodzie z aktualnymi przepisami, co pozwala wyeliminować ryzyko nakładania kar przez urzędy, bądź naliczania odsetek. Zaletą nie do przecenienia jest również terminowość dokonywania naliczeń, dzięki czemu mamy gwarancję, że pracownik dostanie wynagrodzenie na czas, a wszelkie składki zostaną odprowadzone w stosownym terminie, bez opóźnień. Outsourcing to również oszczędności związane z rezygnacją z tworzenia oddzielnego działu w firmie.

Czy outsourcing płac ma jakieś wady?

Decydując się na outsourcing płac, należy wybierać firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, aby ustrzec się przed niesolidnymi podmiotami. Ryzyko trafienia na nieuczciwą firmę jest niewielkie, pod warunkiem, że wybór zostanie poprzedzony odpowiednim researchem. Choć outsourcing płac jest rozwiązaniem pozwalającym redukować koszty, jest usługą płatną, co oznacza, że nie musi opłacać się np. firmom, które dopiero zaczynają swoją działalność. Zanim więc zarządzający zdecydują się na powierzenie swej firmy w ręce podmiotu zewnętrznego, muszą realnie ocenić swoje możliwości. W szerszym rozrachunku outsourcing płac jest niezwykle opłacalnym posunięciem.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag outsourcing płactag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: