Otwarty Kongres FLOSS już niedługo

26-04-2012, 07:04

W najbliższy piątek odbędzie się pierwsza edycja Otwartego Kongresu FLOSS, czyli spotkania środowiska akademickiego oraz ludzi szeroko rozumianego świata nauki i rynku IT.

Spotkanie organizowane jest przez Polską Grupę Użytkowników Linuxa (PLUG) oraz Instytut Informatyki przy Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. Impreza ta jest skierowana zarówno do naukowców, doktorantów, studentów, profesjonalistów, jak i do osób, które niedawno zainteresowały się naukami informatycznymi lub wolnym oprogramowaniem.

W programie znajdują się oficjalne prelekcje, dyskusja panelowa, a także towarzyskie spotkanie oraz dyskusje kuluarowe. Celem kongresu jest stworzenie warunków do spotkania się ludzi związanych ze środowiskiem wolnego oprogramowania, a także osób zainteresowanych szeroko pojętą tematyką informatyczną - umożliwienie im nawiązania kontaktów, wymiany wiedzy, doświadczeń, pomysłów i poglądów.

Czytaj też: Relacja z Warszawskich Dni Informatyki 2012

W ramach prelekcji przewidziane są m.in. następujące wystąpienia: "Open source i Open content jako modele zarządzania prawami na uniwersytetach" prezentowane przez radcę prawnego Rafała Malujda, "Metody wykrywania szczególnych wydarzeń na podstawie analizy zmian elementów stron internetowych" Filipa Kłębczyka, a także "Koncepcja łączenia otwartych danych w e-administracji" oraz "Przegląd otwartych baz danych NoSQL", które wygłosi - obecny na konferencji dzięki połączeniu wideokonferencyjnemu - Dominik Tomaszuk.

Kongres rozpocznie się o godzinie 9:30. Więcej informacji oraz (nieobowiązkowy) formularz rejestracyjny znajduje się na stronie kongresfloss.linux.org.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031