Osuszanie po zalaniu - jakich zasad należy przestrzegać?

26-04-2021, 11:42

Osuszanie po zalaniu jest wskazane w wielu przypadkach, takich jak chociażby awaria sieci wodno-kanalizacyjnej, ulewa czy powódź. Warto jest wykonać profesjonalne osuszanie budynków - mieszkań, domów czy biur, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w przyszłości.

Nie czekaj, aż mieszkanie czy dom samoistnie wyschną

Zniszczenie materiałów i wydatki związane z remontem to tylko niektóre z konsekwencji zalania. Szybkie podjęcie działań osuszających pozwoli nam zlikwidować warunki sprzyjające rozwojowi pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Zalane pomieszczenia nie wrócą samoistnie do stanu sprzed zalania. Jak tylko zauważymy problem warto skontaktować się z firmą zajmującą się osuszaniem. Dry-Home posiada certyfikat firmowy IICRC i działa zgodnie ze standardami, dbając o bezpieczeństwo ludzi i usuwając skutki zalania przy użyciu zalecanych procedur. Czas odgrywa dużą rolę w przypadku osuszania. Specjalista Technik-Doradca przyjedzie na miejsce i dokona bezpłatnych oględzin, podczas których określi poziom zalania, zbada klasę wody. Wykona on również pomiary wilgotności, a także przygotuje dokument, który określa wskazania dotyczące osuszania. Kolejnym krokiem będzie szybkie podjęcie działań osuszających.

Jakie zasady należy stosować podczas osuszania?

osuszanie po zalaniu jakich zasad należy przestrzegać

Osuszanie budynków przez Dry-Home przebiega z poszanowaniem 5 zasad osuszania, zgodnie ze standardami IICRC.

  1. Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie – specjaliści odpowiedzialni są za zapewnienie bezpieczeństwa poszkodowanym i pracownikom. Zanim podejmą działania osuszające zidentyfikują i wyeliminują wszelkie zagrożenia.
  2. Sporządzanie dokumentacji i monitoring procesu osuszania – specjalista określa zakres prac, stopień zawilgocenia zalanych ścian oraz podłóg, dokonuje pomiarów wilgotności. Jest wiele czynników, które mają wpływ na przebieg procesu osuszania, częste kontrole i monitorowanie postępów są zatem koniecznością.
  3. Łagodzenie dalszych szkód – wstępna ocena szkody po zalaniu nie tylko określa stopień wniknięcia wody, ale również szacuje możliwość wystąpienia dodatkowych szkód spowodowanych przez wodę. Niezwykle ważne jest podjęcie odpowiednich kroków mających na celu zatrzymanie dalszych potencjalnych uszkodzeń
  4. Czyste i suche obszary zalane – zanieczyszczone materiały, które mogą być przywrócone do użyteczności będą wymagały czyszczenia przed lub po zakończeniu osuszania. Pracownicy firmy zajmującej się osuszaniem będą kontrolować cały proces, aby zapewnić najbardziej efektywne osuszanie po zalaniu. Doświadczeni wykonawcy zdają sobie sprawę z tego, że każde miejsce jest inne i potrafią dostosować metody do danych warunków.
  5. Zakończenie działań – zadanie nie jest uznawane za wykonane do momentu, aż mieszkanie czy dom, jego mury, podłogi, sufity nie zostaną całkowicie osuszone, a elementy w nim się znajdujące – suche, czyste i zbliżone pod względem wyglądu do tych sprzed zalania.

Poszukując firmy osuszającej należy upewnić się, że firma zatrudnia kompetentnych techników. Decydując się na skorzystanie z usług  firmy z certyfikatem IICR możemy mieć pewność, że powyższe zasady będą respektowane podczas przeprowadzania osuszania w naszym domu czy mieszkaniu.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.